Kysymyksiä Älvsbytaloihin liittyen

miten&kuinka

Voiko Älvsbytalon tilata ilman
-tapetteja
-muovimattoja
-keittiökaappeja
-pesu- ja kodinhoitohuone pintoja
-saunan lauteita ja pintoja

Miten Älvsbytaloon laitetaan vesikiertoinen lattialämmitys?

Minne kannattaa Älvsbytalossa sijoittaa kaukolämpölaitteet?

Jäykistääkö lautalattia lattiarakenteita? ( Siis oikea paksu lautalattia. Olen muutamassa käynyt ja lattia on tuntunut hieman huteralta..)


Voiko ulkolaudoitusta "kustomoida" jo tilauksessa?

Oletteko itse "tuunanneet" ulkonäköä esimerkiksi moderninmpaan suuntaan?

Mitäköhän minä vielä keksisin kysyttävää... No eiköhän ne olleet tuossa : ) (tältä erää)

Ja asiallisia vastauksia, kiitos.

3

2328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wastaus

      Eikö kysymyksiisi saisi varmemman - siis paremminkin 100 % varman vastauksen suoraan talotoimittajalta?

      • saa varmasti

        Varmasti saa. En vain saanut myyjää kiinni. Kysymykseen vastaajilta saa myös todennäköisesti kommenttia muutoksien ja varustetason kannattavuudesta.


    • kaupan suunnittelija

      Ei saa lattialämmitystä kuin pesuhuoneen tiloihin. Siellä olevia muovimattoja ei saa vaihtaa laattoihin kuin vuoden kuluttua kaupasta. takuu vuosi? Liikkuukohan perustukset?
      Ei saa vaihtaa juurikaan huonejärjestysta, olen katsellut Etelätär taloa ja 100.ooo noin maksaa avaimet käteen, itse täytyy jotain tehdä, maansiirtotyöt, ei muuta ja maalata ulkoa.
      Näin kauniin Ä-talon, upeat lautalattiat, koneellinen ilmastointi ja takka.Mutta ne muoviseinät ja muovimatot saunatiloissa tökkii.Nykyaikana haluaa jokainen varmaan laatat.
      Kysy myyjältä, sain todella hyvät asialliset tiedot.Toimitus-ym ehtoineen, 11 viikkoa ennen toimitusta pitää olla rahoituspaperi valmiina, samoin haettuna luvat, ne muuten maksetaan itse, ei kuulu pakettiin.Harkitse.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      37
      5615
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      54
      5449
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      102
      4434
    4. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      16
      3833
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      44
      3713
    6. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      131
      3462
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3240
    8. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      168
      2926
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2669
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      42
      2531
    Aihe