Bi Cafe?

Peppitossu

miks täällä ei kukaan koskaan chattaile tuolla cafeessa?
onks kaikki tuolla lepakkopuolen keskusteluissa?

Missäs kaikki bi- miehet on?
Onks tämä vain naisten bi osasto?

9

1132

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on,

      gay chatissa ja bi naiset on lesbo chatssa, se missä bi miehet ja naiset ovat yhdesä on varmaan omissa avioliitoissaan,,ai ,,ei sielläkään muuten. Kysymys siis onkin, miksi bi:t ei pidä toistensa seurasta?

      • Peppitossu

        voi jukra..tosi erikoista.

        mä en ole avioliitossa, enkä aio mennä,mutta silti musta olis nastaa jutella miestenkin kanssa täällä.
        mitähän gay palstalla tykättäs jos menisin vokotteleen niitten bi miehiä sinne ;)
        hahhhhhahaaaaaa


      • orora
        Peppitossu kirjoitti:

        voi jukra..tosi erikoista.

        mä en ole avioliitossa, enkä aio mennä,mutta silti musta olis nastaa jutella miestenkin kanssa täällä.
        mitähän gay palstalla tykättäs jos menisin vokotteleen niitten bi miehiä sinne ;)
        hahhhhhahaaaaaa

        Samaa olen miettinyt peppiseni, olispa siellä cafessakin joskus porukkaa.

        Ja tolle toiselle... Kyllä mä luulen että bi't toisistaan pitää mutta en sitten tiedä miksi ne niin harvoin saa järjestäydyttyä omaksi ryhmäkseen.

        Surullista, kun itse haluaisin nimenomaan kaltaiseni, bi-naisen. Ei sillä että lesboissa mitään vikaa on, mutta bissejen on helpompi ymmärtää mua. Ei ole paineita olla jotain mitä ei ole.

        Ja kumminkin haluaisin tytön ;)


    • Villikeiju

      Tosin en ole tämän palstan chatissa käynytkään, joten voihan se olla vilkas, mutta ilmeisesti ei ole koska sanot noin. Keskustelupalstat ovat hauskempia ja niihin on helpompi kirjoittaa muun tekemisen ohessa.

      • Peppitossu

        siellä lesbojen chatissa..keski-ikä vissiin 17 v tai muuten tosi incide juttuja josta en ymmärrä mitään kun siellä ei käytetä kokonaisia lauseitakaan.huvittavaa lähinnä.
        totta että ovat tylsiä.


      • Villikeiju
        Peppitossu kirjoitti:

        siellä lesbojen chatissa..keski-ikä vissiin 17 v tai muuten tosi incide juttuja josta en ymmärrä mitään kun siellä ei käytetä kokonaisia lauseitakaan.huvittavaa lähinnä.
        totta että ovat tylsiä.

        Mutta kuulostaa aika rasittavalta.


    • missä MIEHET?

      niin harvoin MIEHET eksyvät tälle palstalle. Olis kiva kuulla MIESTEN ... joten MIEHET palstalle mars!

      • Anonyymi

        Bi-miehillä on vaikeampaa, kun kasvojen menetys olisi tuskainen paikka.
        Homotkin ovat kovia juoruilemaan, niin se on aina riski, kulkeeko tieto kaikkialle sisäpiireissä ja siitä eteenpäin.


    • Just niin kunhan sisälle pääsisin !

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      96
      3878
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      40
      2415
    3. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      72
      2383
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2292
    5. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      39
      2036
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      78
      1620
    7. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      76
      1517
    8. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      7
      1226
    9. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      58
      1081
    10. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      71
      1077
    Aihe