miks täällä ei kukaan koskaan chattaile tuolla cafeessa?
onks kaikki tuolla lepakkopuolen keskusteluissa?
Missäs kaikki bi- miehet on?
Onks tämä vain naisten bi osasto?
Bi Cafe?
9
1066
Vastaukset
- on,
gay chatissa ja bi naiset on lesbo chatssa, se missä bi miehet ja naiset ovat yhdesä on varmaan omissa avioliitoissaan,,ai ,,ei sielläkään muuten. Kysymys siis onkin, miksi bi:t ei pidä toistensa seurasta?
- Peppitossu
voi jukra..tosi erikoista.
mä en ole avioliitossa, enkä aio mennä,mutta silti musta olis nastaa jutella miestenkin kanssa täällä.
mitähän gay palstalla tykättäs jos menisin vokotteleen niitten bi miehiä sinne ;)
hahhhhhahaaaaaa - orora
Peppitossu kirjoitti:
voi jukra..tosi erikoista.
mä en ole avioliitossa, enkä aio mennä,mutta silti musta olis nastaa jutella miestenkin kanssa täällä.
mitähän gay palstalla tykättäs jos menisin vokotteleen niitten bi miehiä sinne ;)
hahhhhhahaaaaaaSamaa olen miettinyt peppiseni, olispa siellä cafessakin joskus porukkaa.
Ja tolle toiselle... Kyllä mä luulen että bi't toisistaan pitää mutta en sitten tiedä miksi ne niin harvoin saa järjestäydyttyä omaksi ryhmäkseen.
Surullista, kun itse haluaisin nimenomaan kaltaiseni, bi-naisen. Ei sillä että lesboissa mitään vikaa on, mutta bissejen on helpompi ymmärtää mua. Ei ole paineita olla jotain mitä ei ole.
Ja kumminkin haluaisin tytön ;)
- Villikeiju
Tosin en ole tämän palstan chatissa käynytkään, joten voihan se olla vilkas, mutta ilmeisesti ei ole koska sanot noin. Keskustelupalstat ovat hauskempia ja niihin on helpompi kirjoittaa muun tekemisen ohessa.
- Peppitossu
siellä lesbojen chatissa..keski-ikä vissiin 17 v tai muuten tosi incide juttuja josta en ymmärrä mitään kun siellä ei käytetä kokonaisia lauseitakaan.huvittavaa lähinnä.
totta että ovat tylsiä. - Villikeiju
Peppitossu kirjoitti:
siellä lesbojen chatissa..keski-ikä vissiin 17 v tai muuten tosi incide juttuja josta en ymmärrä mitään kun siellä ei käytetä kokonaisia lauseitakaan.huvittavaa lähinnä.
totta että ovat tylsiä.Mutta kuulostaa aika rasittavalta.
- missä MIEHET?
niin harvoin MIEHET eksyvät tälle palstalle. Olis kiva kuulla MIESTEN ... joten MIEHET palstalle mars!
- Anonyymi
Bi-miehillä on vaikeampaa, kun kasvojen menetys olisi tuskainen paikka.
Homotkin ovat kovia juoruilemaan, niin se on aina riski, kulkeeko tieto kaikkialle sisäpiireissä ja siitä eteenpäin.
Just niin kunhan sisälle pääsisin !
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1007552Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3676639Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite613974Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293719Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1952201Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os201907- 621670
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181616Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11500Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11497