Täytin viime vuonna 40 ja enää ei seiso enkä kiihoitu. Ei kai seksin tässä iässä vielä pitäisi olla ohi? Onhan moni tullut vanhempana isäksikin. En tupakoi enkä käytä alkoholia eikä ylipainoakaan ole. Onko muuta keinoa kuin Viagara? En haluaisi olla lääkkeen koukussa loppuelämääni. Onko jollain jotain muuta keinoa? Onko luontaistuotteista jotain hyötyä vai ovatko ne huijausta?
Ohi on ????
murheaamu
152642
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Luontaistuotteet eivät auta, Viagra auttaa, mutta Cialis on pitkäkestoisempi. Mutta jos ei tee edes mieli, niin kyseessä voi olla testosteronivajaus. Lääkärin kautta verikokeisiin.
Sanotaan, että elinympäristössämme on runsaasti naishormonia muistuttavia aineita, joita saamme elimistöihimme. Osa tulee ravinnosta, osa lähiympäristömme kemikaaleista (muovit ym). Halu ja kyky miehillä varmaan häiriintyy tällaisistakin syistä.
Olisikohan se piipertämistä jos ryhtyisimme vaatimaan elinympäristömme puhdistumista halun säilyttämiseksi ja seisokkisyistä? Varmaan olisi.
Tehtaiden jätevedet ovat muuttaneet koiras eläimiä naaraiksi sekä aiheuttanet lisääntymishäiriöitä. astianpesuaineissa, hammastahnoissa, muoveissa on näitä hormonihäiritsijöitä.
http://www.newswithviews.com/Howenstine/james9.htm
All males in developed nations are victims of estrogen excess caused by petrochemical exposure, estrogenic hormones given to promote growth of animals, plastics, pesticides, and herbicides, all of which have estrogenic effects in males and females. In males the enzyme aromatase converts testosterone to estrogen.
Tässä sitten yksi nainen. Omat estrogeenipitoisuuteni ovat varmasti kymmeniä kertoja suuremmat kuin teillä ja testosteronia on tuskin nimeksikään joten xenoestrogeeneista en lähtisi syytä etsimään.
Mene ja testauta prolaktiinihormonin pitoisuus. Lisäksi esim. munuaissairaudet tai vähäproteiininen ravinto saattavat aiheuttaa ongelmia, ei proteiinin aminohappo arginiinia, ei typpihappoa, ei verentungosta.
Jos ei tee mieli, silloin ei auta Viagra (kokemusta on). Nyt kun olen eronnut exästä ja on uusi, upea nainen, pelittää tosi hyvin. Tosin käytän luontaistuotteita, mutta niihinhän eivät kaikki usko.
Naisilla ei estrogeeni haittaa seksiasioita päinvastoin.
Vakavasti ottaen väestötasolla asialla voi olla merkitystä. Onko aivan varmasti haitatonta kun miljoona lasta altistuu ksenoestrogeeneille.Prosentille heistä voi tulla ties mitä häiriöitä.
mies-hormoonin puutteesta koska siihen saa helposti avun joko lääkärin kautta lääkityksellä tai muilla ns.luonnonaineilla joita voi hankkia ei kannata kärsiä koska alhaiset arvot aiheuttaa kaikenlaista väsymystä ei ainoastaan sitä ettei tee mieli ja se vain roikkuuu vaikuttaaa myös mieleen epäedullisesti silloin on haluton ja väsynyt
katseleppa tästä sivulta parin päivän juttuja aineita löytyyy kyllä kokeile itse olen jo 50 kokeilen tai olen jo kokeillut kaikkia näitä mistä on kirjoiteltu cialis on ehdottoman paras tosin joudut hankkimaan lääkäriltä reseptin ota heti sitä 20 millikg sta
parin viimepäivän juttuja sieltä löydät hyvät aineet itse olen yli 50 vähän täytyy ottaa apuja olen kokeillut monia aineita joita tulee esille tässä palstalla esim.tänään
parin viimepäivän juttuja sieltä löydät hyvät aineet itse olen yli 50 vähän täytyy ottaa apuja olen kokeillut monia aineita joita tulee esille tässä palstalla esim.tänään
hanki vain jotain näistä pillereistä mistä kirjo.tänäänkin pääset alkuun taas kyllä se taas seisoo
ota vain reilusti jotain näistä pillereistä mistä tässä on kirjoiteltu esi. tänäänkin kovaksi tulee seisoo tuntikausia kokeiltu on
seuraavaa. Kastele paksu froteepyyhe kuumassa vedessä. Rullaa pyyhe vehkeesi ympärille.(Voi vähän poltella, mutta se todistaa ainakin sen, että tunto pelaa.) Pistä pyyhkeellä peitetty vehje pöydän reunaa vasten ja nuiji sitä kevyesti esim. tyhjällä olutpullolla. Lisää tehoa nuijimiseen ja tihennä tempoa. Tunnet kuinka veri alkaa kiertää vehkeessä ja se alkaa turvota. Jatka nuijimista noin viisi- kahdeksan minuuttia vaikka vesi tulee silmistä. Poista pyyhe ympäriltä ja ota turvonnut vehje heti käyttöön. Seuraavana päivänä voi hieman paikkoja aristaa, mutta se voi johtua myös nautinnosta jota tunsit tms. Myös pientä sinipuna väritystä voi esiintyä paikoitellen. Mutta tätä "luomu" ohjetta kannattaa kokeilla ennenkuin alkaa noitten kemiallisten aineitten kanssa puuhaileen. Voi nimittäin käydä köpelösti.
vaikka senhän jo tiesitkin...
Lopeta tupakointi ja kaljan kiskominen. Jos olet ylipainoinen niin sitten lenkille hop hop hop!
Jopa alkaa kulli seisomaan muutaman kuukauden jälkeen. Syö monipuolisesti mm. jogurtteja, kokojyväruisleipää ja kasvikseja.