siivoan just terraa, ja huomasin että meiltä on lannoittamaton multa loppunu:\ Kaapissa ois kyllä sitä vähän, mutta voisinko millään laittaa sekaan biolanin mustaamultaa? Toivottavasti vastaatte pian:)
Biolanin mustaa multaa hätävaralle?
4
490
Vastaukset
- Tumnus_91
Iselläni ainakin oli alkuaikoina ihan kukkamultaa akattikotiloilla ja ihan hyvin ne siellä elelivät. Nykyisin käytän eläinkaupan turvetta. Enpä usko että mitään ongelmaa siitä mullasta tulee..
- vivi
kotilot syövät pohjamateriaaliaan, ja sen takia lannoitettua ei saisi olla. Jos nyt ei kuitenkaan ole mitään muuta niin miedosti lannoitettu taimimulta tai paperi
- kotilo-kaktusfani.
vivi kirjoitti:
kotilot syövät pohjamateriaaliaan, ja sen takia lannoitettua ei saisi olla. Jos nyt ei kuitenkaan ole mitään muuta niin miedosti lannoitettu taimimulta tai paperi
Suosittelen ostamaan jatkossa lannoittamatonta turvetta. Sitä saa halvalla ja paljon ja se on hyvää pohjamateriaalia.
- aloittaja
kotilo-kaktusfani. kirjoitti:
Suosittelen ostamaan jatkossa lannoittamatonta turvetta. Sitä saa halvalla ja paljon ja se on hyvää pohjamateriaalia.
siis kysyin että voisinko Silloin laittaa sitä multaa. paperia oli sen verran vähän että äiti ei antanut sitä tuhlata terraarioon. Laitoin sitte sitä multaa ku onkai se parempi ku ei mitää.. pitää vaihtaa mullat kyllä nyt tavallista aikasemmin:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768