Miksi

on tyyppejä, jotka hiovat ivallisuutta vastauksiinsa? Ihan kuin halveksisivat toisten keskusteluyrityksiä? Jos ei ole mitään myönteistä kirjoitettavaa, kannattaako kirjoittaa ollenkaan. Tai voisiko ne aggressiot muuten purkaa? Punttisalilla, nyrkkeilysäkkiin, tms. toimintaan.
4359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sinun mielestä ilkeä ja kuka.

Äänestä

en sanoisi noin jyrkästi.

Äänestä
  • vain huumorintajuton.
    Monesti naurattaa jutut ja toiset ovat sitä mieltä et ilkeillään.

    Äänestä

on hyvää huumoria,ilkeilyä en ole huomannut,pieni
naljailu on aina paikallaan
taitaa täälä olla jopa naurua kyynelten läpi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


täällä kirjoitti:

on tyyppejä, jotka hiovat ivallisuutta vastauksiinsa? Ihan kuin halveksisivat toisten keskusteluyrityksiä? Jos ei ole mitään myönteistä kirjoitettavaa, kannattaako kirjoittaa ollenkaan. Tai voisiko ne aggressiot muuten purkaa? Punttisalilla, nyrkkeilysäkkiin, tms. toimintaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu