Mietin vain että, miten yleensä teillä ruotsin kirjoituksissa on menny.. Onko kirjotusten tulos ollu suunnilleen samaa tasoa mitä kurssiarvosanat? tietenki se riippuu opettajista ku ne arvostelee erilain ja jollai onnistuu kirjoitukset ja joillai ei.. mut haluaisin silti kuulla vähä miten muilla, varsinki niitten jotka ei oo mitää huippuoppilaita ollu ruotsissa.
ite olen saanut ruotsin kursseista lähes aina 6(yks seiska)
ite olen saanut ruotsin kursseista lähes aina 6(yks seiska)
Vastaukset 5
Vanhimmat
niii niii. Mites itelläs meni?
..ruotsist lukios enimmäkseen vitosia mut myös pari nelosta ja kutosta, mut kirjotuksen meni hyvin ja sain B. se oli muutamaa pistettä vajaa C ett siis hyvin meni.
pakkoruotsissa ovat olleet 7, 6, 5, 5, 6, 8 ja 6. Tuossa siis arvosanat kaikista käymistäni kursseista kronologisessa järjestyksessä. YO-kisoissa tuli B.
nii mä en oo viel edes kirjoittanut ruotsia! oon ens vuoden abi ja kirjoitan ruotsin syksyllä... ja mietin ett mitenhän se yleensä on muilla mennyt! :) mut kiitoksia että viitsitte vastata!
Ite oon saanu ruotsin kursseista kolmee kertaa 10 ja lopuista oon saanu 9. Jakirjotin L:n.