Täältä saa usein lukea kuinka ihmiset kyselevät jo eläimen tultua että miten sitä pitäisi hoitaa tai kyselevät kissan synnytyksestä liian lähellä synnytystä tai mikä pahinta kyselevät kysymyksiä tyyliin "mikä kissalla on ku se ei hengitä"..onko ihmiset siis niin typeriä etteivät viitsi ottaa eläimen hoidosta selvää ennen eläimen tuloa..Itse luin kirjoja ja luin keskustelupalstoja jo ennen kuin otin kissani ja hankein kissalle tarvittavat tarvikkeet ja ruuan..Siis hyvät ihmiset ottakaa asioista selvää ennen kuin hankitte eläimen tai niille pentuja..ja älkää nyt hemmetissä venyttäkö sitä eläinlääkäriin menoa..ei täälä keskustelupalstalla kukaan osaa sanoa siihen mitään jos kissa on sairas..Älkää siis olko tyhmiä !
Ihmiset idiootteja?
msda
2230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Älä yleistä! Parempihan se on kuitenkin kysyä myöhään kuin ei milloinkaan, mieti sitä. Mutta onhan sitäkin parempi tietysti ottaa niistä asioista selvää.
Näinhän se menee. Helpompi olisi soittaa eläinlääkärille ja kysyä häneltä jos kissalla todella on jokin hätänä. Todellakin ennen kissan hankkimista kannattaa kerätä tietoa ja huolehtia leikkautuksista. Itsellä ollut aina kissoja, mutta päivitin tietojani lisää kun sain uusia kisuja kotiini.