tarviin apua zeldaan!

eli oon sellasessa kohdassa kun:
oon se susi ja piti hankkia kilpi ja miekka. mulla on kilpi mut ei miekkaa. mistä saa sen miekan? siinä kulkee kans se yhden talon tyyppi. olisko se kenellä on se miekka?
2392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pääty seinän päästä kaiva sutena,niin pääset taloon.
joenpuolelta.
Tiltissä on Zelda vihjeitä erikseen paljon

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokukeke kirjoitti:

eli oon sellasessa kohdassa kun:
oon se susi ja piti hankkia kilpi ja miekka. mulla on kilpi mut ei miekkaa. mistä saa sen miekan? siinä kulkee kans se yhden talon tyyppi. olisko se kenellä on se miekka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu