Katsoiko kukaan?

Eilen tuli tellusta mtv3doc:issa juttua eläinystävällisistä terroristeista.
Kertoisiko joku vähän ohjelmasta, kun minä en katsonut.

Tuleekos se uusintana joskus, kun en peelo sitäkään tietoa löytänyt.
3258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tarkoitat varmaan sitä dokumenttia eläinaktivisteista. minä lopetin katsomisen siinä vaiheessa, kun näytettiin salaa kuvattu video eläinkokeita tekevältä laitokselta missä pahoinpideltiin koiraa, kun tämä ei antanut laittaa piikkiä. koiraa riepoteltiin niskasta ja läimittiin kuonolle. ei sitä voinut katsoa itkemättä...

dokumentti kertoi aika hyvin järjestäytyneistä eläinaktivisteista. Ajatus kyllä kaunis...eläinten puolesta jne. mutta kyllä niillä meni välillä vähän överiksi. Kuten alussa, kun oli tarkoitus päästä vapaaksi teuraaksi meneviä vuohia. Teurasauto kuitenkin karkasi aktivisteilta, joten ne päättivät b-suunnitelmana kaapata läheiseltä farmilta kolme porsasta, koska ne kuitenkin joskus joutuu teuraaksi. Veivät sitten porsaat kerrostaloasunnon olohuoneeseen.
muutenkin aktivistit uhkailivat ja pahoinpitelivät ihmisiä, jotka olivat töissä tai jotenkin tekemisissä (töissä pankissa, joka rahoittaa) laitosten kanssa joissa tehdään eläinkokeita.

eläinten oikeuksia vois puolustaa hyvänmaun rajoissakin...minusta.

Äänestä

tuota tuli vilkuiltua..
Toivottavasti aukaisi edes muutaman ihmisen silmät millaista on tehdä omaa työtään ja joutua koko ajan häirityksi.

Jotenkin tuntui niin käsittämättömältä että aikuiset?! ihmiset ovat todella sitä mieltä että jos eläinoikeuksien puolustaminen vaatii ihmisuhreja niin se ei haittaa,herranjumala!

Vertasivat myös järjestöään ranskan vastarintaliikkeeseen!Mitä ihmettä noiden ihmisten päässä liikkuu?

Kosmetiikkateollisuuden käyttämistä eläinkokeista ei miula ole oikein kantaa suuntaan eikä toiseen,en ole niin perehtynyt asiaan että voisin mitään siitä julistaa.

Mutta jos aidsiin keksittäisiin lääke niin nämä älykääpiöt vastustaisivat senkin testaamista eläimillä,mitähän jos aktivisti sairastuu vakavasti,suostuuko hän käyttämään lääkkeitä jotka on kehitetty käyttämällä eläinkokeita,olisipa mielenkiintoista tietää..

En osaa sanoa tuleeko uusintana ainakaan ei ole mainintaa maikkarin sivuilla.
http://www.mtv3.fi/ohjelmat2005b/alasivu.shtml?389239

Äänestä
  • aidsiin sairastuneita ihmisiä on niin paljon (kuitenkin), niin miksei niitä vois testata niillä ja varsinkin niillä joilla ei toivoa ole, siis testata kyseisen ihmisen luvalla. Miks helvetissä eläimillä? Miks niitä eläimiä ei kohdella kunnioitettavasti?
    Tämä on aihe joka puhuttaa monelta kantilta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pyreeni kirjoitti:

Eilen tuli tellusta mtv3doc:issa juttua eläinystävällisistä terroristeista.
Kertoisiko joku vähän ohjelmasta, kun minä en katsonut.

Tuleekos se uusintana joskus, kun en peelo sitäkään tietoa löytänyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu