Tietääkö kukaan Tallinnan tienoolta hyvää liikettä, josta voisi hankkia hääjuomat edullisesti?
Hääjuomat Virosta?
anneli-jr
122417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Missä vain alkoholia myydään. Kohtuulliset valikoimat on Superalkossa. Katso www.viinarannasta.ee. Myös ihan viralliset Livikot on ok: www.liviko.ee.
Superalko on kyllä tuttu paikka. Nettisivuilla viinit näyttävät olevan lähes Suomen hinnoissa. Muutenkin vaikuttaa siltä, että laiva päihittää viinarannan hinnoittelun. Kaipa sieltä jokin vähän halvempikin liike löytyy?
Viro ei oikein ole viinien maa... Itse kylläkin ostimme pinkkiä shampanjaa juuri Superalkosta. Halvempaa on, kun menet vähänkin pois Tallinnasta, mutta valikoimat suppenevat huomattavasti.
Heti sataman läheisyydestä Hypermarket Rimistä taisi ennen olla citymarket...vai olikohan päin vastoin.
Suosittelen.On halvempaa kuin Suomessa ja saat vielä S-kortilla täyden bonuksen koko setistä.
Itse ainakin tilasin häihini juomat www.nettijuoma.com sieltä löytyi oikeastaan kaikki mitä tarvitsin.. kuohuviinejä oli hieman vähän ja siitä laitoinkin viestiä niin sieltä luvattiin kasvattaa valikoimaa..
kuljetus piti tilata erikseen www.transtoni.com lakihan tuon on tehnyt vähän hankalaksi mutta hyvin tuli tavarat kotiovelle asti kun sai tilauksen tehtyä.. :)
joo kyllä itsekkin pitää netin kautta tilata, säästää kun ei tarvitse sinne asti mennä. eikä oikein tuo viinanhaku reissu edes kiehtoisikaan.
mistä ostamalla saa S-bonukset? ;)
ei saa mistään S-bonuksia Viinasta virossa...
Paitsi jos ostaa oluet ja siiderit Prismasta. Kyllä vain saa S-bonukset!
mutta siellä on miedot niin paljon kalliimpia että ei siitä tule mitään hyötyä....
paljo ket''n kiinnostaa mitk''n s bonukset.... !!!