Miksi virkavalta

Itärajalla jonottajien kiekkoihin.
Ei ole kellään vuorokautiset lepoajat tirektiivien
mukaiset ! Satasen sakon vois joka jonottajalle
kirjottaa.
82130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

sakottaa liikenteen tukkimisesta.
Tunnin välein kävis kirjottelemassa tientukkijoille sakkoja niin johan jonot haihtuisivat...

Ei tarttis verorahoilla rakennella parkkialueita.

Äänestä
  • Mihinkäs meinaat että ne jonot sieltä sitten katoaisi? Ei satoja rekkoja saa mihinkään järkevään paikkaan parkkiin jos ei ole erikseen rakennettu tarpeeksi tilaa. En tykkää yhtään venäläisitä, enkä niitä mitenkään halua puolustella mutta järki käteen.

    Äänestä

  • Kerrohan se kirjoitti:

    Mihinkäs meinaat että ne jonot sieltä sitten katoaisi? Ei satoja rekkoja saa mihinkään järkevään paikkaan parkkiin jos ei ole erikseen rakennettu tarpeeksi tilaa. En tykkää yhtään venäläisitä, enkä niitä mitenkään halua puolustella mutta järki käteen.

    katoaisi.vaan pointti siinä,et 15min liian lyhyestä vuorokausilevosta meikälänen on saannu 240 euron
    maksumääräyksen.tasapuolisesti em.rikkeistä pitää rangaista,ja miten helppoa se olis rajalla rahastaa.

    Äänestä

et a)isäntä voi painaa päälle(kiire,kiire) b)homma pitää hoitaa tiettyyn kellon aikaan mennessä c)aikataulut ei natsaa lakiesitysten kanssa yhteen...

Ja vaikka kuski viellä tahtoskin noudattaa tirektiivejä,on siitä tehty helvetin vaikeeta...Kuskihan se aina kärsii vaikka joku muu takapiruna olis hoputtamassa/käskemässä.

Äänestä
  • kukaan ole asian oikeaa puolta tullut ajatelleeksikaan, hyvä että sinä sen toit esille olet varmasti oikea ammattilainen.

    Äänestä

  • "isäntä" painaa on varmasti semmosta laatua, ettei polliisikaan sakkoa kirjoottele vaan otta "isännän" roolin hetkeksi aikaa ja homma on sillä selvä.

    Äänestä

  • vaihtoehto A kirjoitti:

    "isäntä" painaa on varmasti semmosta laatua, ettei polliisikaan sakkoa kirjoottele vaan otta "isännän" roolin hetkeksi aikaa ja homma on sillä selvä.

    en kirjotellut päteäkseni vaan todetakseni et jossain muuallakin voi olla vika kun kuljettajassa. Nähtävästi täälä on kumminkin puusilmiä jotka ei sitä nää..

    Ja juu oma mies pitää huolen mun hellyyden tarpeista. ja isäntänä on nykyään eräs kunta joka maksaa päiväkoti työstä ihan kivan rahan,kun kotiinkin ehtii illaksi ja viikonloput on vapaita.

    Äänestä

  • kas kun ei kirjoitti:

    kukaan ole asian oikeaa puolta tullut ajatelleeksikaan, hyvä että sinä sen toit esille olet varmasti oikea ammattilainen.

    vaiko yli stressaantunut?? Vaiha ammattia niin irtoo hymykin. Eikä tartte heittäytyä näsäviisaaksi. Jos olit asiaa ajatellut niin hittoako sitten siinä vingut?? Kaikki ei ehkä osaa ajatella asiaa siltä kantilta et rengit on vaan renkejä eikä voi laatia tirektiivejä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ei puutu ? kirjoitti:

Itärajalla jonottajien kiekkoihin.
Ei ole kellään vuorokautiset lepoajat tirektiivien
mukaiset ! Satasen sakon vois joka jonottajalle
kirjottaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu