Ensinäkin haluan kysyä kannattaakko musiikin takia ostaa puhelin vai mp3 soitin? Kestääkö puhelimen akku musiikin kuuntelua kuinka kauan? Olen ostamassa uutta puhelinta enkä tiedä ostanko nokia 7360 vai 7390, olisko suosituksia? Kamerann perään en itse erityisesti ole. ja mikä toi bluetooth on?
nokia 7360
kännykkä
1310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
tässä vertailussa 7390 vs. 7360:
http://www.puhelinvertailu.com/index.php?p1=7390&p2=7360
Jos musiikkia haluat puhelimellasi kuunnella, niin sinun on pakko valita näistä kahdesta 7390 sillä 7360:sta ei soitinta löydy!
7390 sopii varsin näppärästi musiikinkuuteluun, kunhan ostat isomman muistikortin kaveriksi ja sitten myös jos haluat parempia kuin vakiokuulokkeita käyttää, niin sinun täytyy ostaa joko erillinen adapteri tai kuulokkeet, joiden johdossa on 3,5 mm:n liitäntä (sellainen tavallinen kasetti/cd/mp3-soittimista tuttu peruskuulokeliitäntä).
Tässä selitys Bluetoothille:
"Bluetooth
Lyhyen kantaman langaton radiotekniikka, jonka avulla erilaiset laitteet, kuten matkapuhelimet ja tietokoneet, pystyvät viestimään keskenään ilman johtoja tai näköyhteyttä. Tavallisimpia käyttötarkoituksia Bluetoothille ovat langattomat handsfree-kuulokkeet sekä puhelimen liittäminen tietokoneeseen."