Tarkastajan

Joko Suomessa on tarkastajia ja tarkastajan tarkastajia enemmän kuin viljelijöitä, ei ainakaan kaukana olla. Sama suuntaus kuin urheilukisoihin lähtiessä, huoltajia ja johtoporrasta on enemmän kuin urheilijoita.
1524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

viestistäsi, että en enää oikeastaan ihmettelekään paikallisia maaseutuelinkeino viranomaisia yms. Täällä päin ainakin ollaan niin pienten puolta, että....

Ei kai kukaan omaa oksaansa sahaa!!!!

PS: Poikkeus ilmeisesti vahvistaa säännön; muutamassa kunnassa tuntuu olevan erittäin yrittäjähenkinen ja päätöksissään tasapuolinen viranhaltija.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarkastaja kirjoitti:

Joko Suomessa on tarkastajia ja tarkastajan tarkastajia enemmän kuin viljelijöitä, ei ainakaan kaukana olla. Sama suuntaus kuin urheilukisoihin lähtiessä, huoltajia ja johtoporrasta on enemmän kuin urheilijoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu