Neroille kysymys

Niin jos joku fiksu osaisi kertoa mulle kuinka paljon hoitajan kesälomaraha on noin suunnilleen.
Palkka 1650/kk lisät n.200/kk. Lomaa 30 pv.
Yksityisen työehtosoppari käytössä.
Tuleeko lomaltapaluurahoja??

Sydämelliset kiitokset Sinulle:)
2427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mikset soita palkanlaskijalle? Selviäisi varmaan nopeemmin.

Äänestä
  • Ymmärtääkseni se on noin puolet peruspalkasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


thanks a lot! kirjoitti:

Niin jos joku fiksu osaisi kertoa mulle kuinka paljon hoitajan kesälomaraha on noin suunnilleen.
Palkka 1650/kk lisät n.200/kk. Lomaa 30 pv.
Yksityisen työehtosoppari käytössä.
Tuleeko lomaltapaluurahoja??

Sydämelliset kiitokset Sinulle:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu