minulla on lainassa tuollainen kamera, mutta ohjekirjassa ei ole mitään mainintaa miten USB:lla saa kaapattua videota nauhalta koneelle. kaappausohjelmia minulla on useita, mutta mikään ei ymmärrä kameran olevan koneessa kiinni.
käyttis on windows xp ja kaikilla muilla maailman kameroilla, joita olen nähnyt on toiminut ihan automaattisesti tuo kaappaus, eli usbi kiinni, kaappaus päälle ja nauha pyörimään..
myöskää canonin sivut eivät pahemmin auta kun ovat kokoajan nurin!
Canon MV850i - miten kaapataan kuvaa koneelle?
Palaa HERMOT.
4
922
Vastaukset
- sillä
USB:llä mitään kuvaa saakkaan kaapattua, eiks tossakin mallissa mahda olla firewire liitin?
- FaiRLane2007
Firewire tarvitaan kameralla DV kasetille kuvatun materiaalin siirtämiseen.
- Aloittaja
Elikkäs ei sitten mitenkään onnistu, noh kamera pitää huomenna palauttaa joten eipä sitä olisi millään ehtinyt hommailla jotain uusia kortteja ja kaapeleita yms. Pitää sit vaan lainailla jotain perus USB-kameraa ens kerralla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2152856
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1292780En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791796Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2371352Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va671351- 471108
- 991011
- 109876
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6843- 46833