asennus hifi-liikkeessä

???

Mikä ois pääkaupunkiseudulla hyvä paikka (hinta ja laatu) käydä asennuttamassa popit autoon?

Kokemusia esim. Topi Järven liikkeestä tai muista?

10

1286

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • topi

      Olen kuullut sekä hyvää että huonoa. Hyvää lähinnä tuningteineiltä, huonoa vanhemmilta.

      Frassen Autosound (onko vielä samalla nimellä?)löytyy Suomenojasta, lienee ok paikka.

      • Jappe

        Soundplace inn Vuosaaren sillan kupeessa.
        Hinnoista en osaa sanoa mutta kokemusta on
        Hifi ym asennus hommista.


      • ???
        Jappe kirjoitti:

        Soundplace inn Vuosaaren sillan kupeessa.
        Hinnoista en osaa sanoa mutta kokemusta on
        Hifi ym asennus hommista.

        Kaveri kävi siellä asennuttamassa popit autoon ja sen jälkee on saanu käydä pariin otteeseen korjailemassa asennuksia..

        Tosin otti koko homman ilman kuittia - voi olla, että se vaikutti työn laatuun.


      • paikkaa !!!
        ??? kirjoitti:

        Kaveri kävi siellä asennuttamassa popit autoon ja sen jälkee on saanu käydä pariin otteeseen korjailemassa asennuksia..

        Tosin otti koko homman ilman kuittia - voi olla, että se vaikutti työn laatuun.

        -Ei anna hinta-arviota etukäteen (siksi aina helvetillinen lasku)
        -Työt joutuu korjailla itse jälkeenpäin.

        Yksinkertaisesti kallis ja tekee huonoa työtä. Kaksi hommaa olen teettänyt ja molemmissa tehty paskaa jälkeä. Liitokset olen korjaillut itse jälkikäteen ja anturit siirtänyt oikeisiin paikkoihin.

        Esim kojelaudan irrotus tuli maksamaan minulle arviolta noin 300e !!! ??? Sopivat työt niin epämääräisesti etukäteen, että asiakas ei tiedä mitä on sovittu.


    • Kasper458

      Kävin Sounplacessa ja oli viimeinen kerta. Tarkoitus oli korjata takakontin lukko. Sovittiin myös, että he soittavat hinta-arvion. Soitto tuli, mutta puhuivat jarruista ja halusivat korjata tuon. En antanut, kun jotenkin epäluotettava vaikutelma. No lähettivät tekstiviestin että takakontin lukko on korjattu hinta oli 160e. Pidin hintaa erittäin korkeana. No ei se lukko toiminut. Pyry oli aika kova ja sain mennä bussilla kotiin. Neljän aikaan saman päivänä tuli uusi tekstiviesti että nyt kunnossa. Hintaa tuli 60 e lisää, josta sanoin paikan päällä että tällaisesta ei pitäisi joutua maksamaan lisää. NO jouduin. OLivat kuulemma vaihtaneet lukkoon sähkömoottorin. Osan nimeä en vieläkään tiedä. Tuskin olivat mitään vaihtaneet, koska maahantuojan mukaan Audi A6 mallissa on kaksi sähkömoottoria ja toimitusaika näissä kaksi päivää. Ei ole uskottavaa että olisivat saaneet osat nopeammin. Osa oli lisäksi kovempihintainen kuin VW autossa.

      TUonne en enää vie. Eivät pahoitellee asiaa mitenkään. Suosituksen sain Hämeentien auto ja renkaasta, johon enää en myöskään vie. Sounplace on vihonviimeine paikka minne kannatta mennä. Kummaa vedätystä koko homma ja asiakaspalvelustta ei ole tietoakaan.

    • kassakas

      SK-Autosound

    • tih4

      En todellakaan suosittele myöskään Soundplace Inn:iä. Täysin samaa mieltä Kasper458:n kanssa: kummaa vedätystä koko homma ja asiakaspalvelusta ei tietoakaan. Pysykää kaukana sieltä, rahat viedään eikä viat korjaannu.

      • Hälijf

        Onko muilla lisäkokemuksia?


    • Jussi669998123

      Joo, varokaa Soundplace. Suurinta kusetusta, mitä löytyy. Ihme, että virma on pystyssä. Mistähän niitä ääliöitä löytyy jotka haluaa viedä autonsa tuonne

    • JaggeX12

      EI JATKOON SOUNDPLACE. TODELLA HUONO PAIKKA VARTIOKYLÄSSÄ!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      26
      5271
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4647
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      145
      1577
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1426
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1260
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1064
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      189
      946
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      893
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      819
    Aihe