helppikää nyt ihmiset. miten tän pääsee läpi?? :D crimson room oli helppo mut tää on jo hankala. asiasta tietävät auttakaa! :DD
oon löytäny tähän mennessä 6 lappua jossa joku kiinalainen japanilainen mikälie merkki, sytkärin, paperin jossa hiuksia, lääkepurkin, olut tölkin, jonku pikkupötkön (yrittäkää ymmärtää :P) ja cd-kotelon.
??
oon löytäny tähän mennessä 6 lappua jossa joku kiinalainen japanilainen mikälie merkki, sytkärin, paperin jossa hiuksia, lääkepurkin, olut tölkin, jonku pikkupötkön (yrittäkää ymmärtää :P) ja cd-kotelon.
??
Vastaukset 11
Vanhimmat
En nyt itse enää muista miten siitä pääsee, mutta muista että google on ystäväsi, sieltä löytyy tarkat ohjeet.
ku siin on se punanen pikku hylly nii siin niitten kenkien alapuolel on jotku ihmeen kuvan kehykset, ja muuten ku meet siinhen huoneeseen siihen mis se tyyppi puhuu nii siin pitää kuunnella se juttu se puhuu englantii ja se puhuu takaperin se pitää saada selville en oo kyl saanu.
ei sitä tarvi selvittää!.. oon pelannu viridian roomin , blue chamberin,white chamberin ja crimson roomin läpi yhes päiväs. onks niit muuten lisää noit roomei tai chambereit?? jos joku tietää ni laittaa linkki
miten sielt roskiksen alta saa sne sinisen pötkön??
se on helppo saada selville sen ukon puhuminen. paina käynnistä sitten kaikki ohjelmat sit apuohjelmat sit viihde sit paina ääninauhuri (tietenkin tää toimii vaan jos teillä on mikki) sitte vaa oikeella kohdalla päälle ja nauhotat sen ihan loppuun asti ku se ukko lopettaa ja sitte sen jälkeen sieltä ylhäältä tehosteet ja sitte siellä alhaalla pitäisi olla käännä suunta. ja sitte vaa kuuntelemaan mitä se ukko puhuu.itse en ole kyllä kokeillut mutta tuli vain mieleen ^^ toivottavasti auttoi! :) kiitos
se sininen pötkö on sytkäri ja sen saa vast vähän ajan pääst, itellänikin oli pien ongelma sen kans mut ku menee eteen päin ja palaa myöhemmin ottamaan sen sytkärin ni sit se tulee helpost.
mistä löysit kaikki kiinalaiset merkit? oon löytänyt jääkaapista lihan alta, lampun vierestä( tai sieltä seinän vierestä ylhäältä),tyynyjen alta, tossujen alta ja harmaasta hyllystä. mistä vielä yksi?:D
kattokaa täältä : viridian.thonky.com !!!!!!!!!!
polta ne hiukset
auta mua crimis en oikee kässää si voidaa miettii yhes
mee youtube.comiin