ryhti

Miten ryhtii sais paremmaks muutako istumal selkä suorana?
2346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Heh ^^ kun olin alle viis äiti pakotti mut istumaan aina selkä suorassa että kasvais suora ryhti. Mut sitä saa kait parannettua treenaamalla selkälihaksia, mut todellakin paras tapa on istua pikkusena selkä suorana _aina_.

Äänestä

No ryhtiä saa paremmaksi keski vartalon lihaksia treenaamalla.
Eli jos sulla on eteenpäin kumara ryhni niin treenaa selkä lihaksia. Mutta jos sulla on taka kumaraan menevä ryhti niin sinulla on heikot vatsalihakset eli treenaa niitä sen varran et ryhti on taas hyvä.

Sitten kun kävelet tai lenkkeilet niin jännitä hiukan vatsalihaksia silloin automaattisesti jännyttyy selkälihaksetkin ja ryhti suoristuu....

Näillä ohjeilla ryhtisi pitäisi suoristua pikku hiljaa. Maltti on valttia. =o)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sanni kirjoitti:

Miten ryhtii sais paremmaks muutako istumal selkä suorana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu