..niin olikos se jatko ettei tippuria adventtina?
No, joka tapauksessa ei kannata ottaa stressiä koko asiasta ,koska onhan kesä edessä,eli se oikea saattaa hyvinkin löytyä..Helluntaihin ja niinkuin Juhannukseenkin tuntuu vaan liittyvän näitä odotuksia..Vai onko niin??
No, joka tapauksessa ei kannata ottaa stressiä koko asiasta ,koska onhan kesä edessä,eli se oikea saattaa hyvinkin löytyä..Helluntaihin ja niinkuin Juhannukseenkin tuntuu vaan liittyvän näitä odotuksia..Vai onko niin??
Vastaukset 9
Vanhimmat
Minusta kannattaisi ELÄÄ niin ei tarvitsisi haaveilla koko ajan jostain tulevasta.
ainakin jossain versiossa, että sitten jono Juhannuksena :)
Joskus päässee paljon helpommalla, kun haaveilee
vain, tuolle edelliselle kirjoittajalle..
helluntaina, niin velattomana vielä ensi jouluna.
sä oo sovinisti..ethän!? no, se kuulunee tuon jutun juoneen ;))
uskosi vei?
Parisuhteeseen - siis...
sovinistin vastakohta...tai suhteeseen kykenevän...tai...
Nooh... Olen vain empiirisen tiedon realistinen hyödyntäjä.
usko ole mennyt. Näinhän se yleensä menee. Poikamies -
selväjärkinen ja velvoitteeton - pärjää jotenkin , mutta, kun
kuvaan tulee nainen, niin fiskaalinen puoli kokee mullis-
tuksen.
taitaa olla parisuhde niinkuin ihmissuhteet taitavat olla..Ei olisi pahitteksi niitä opettaa jo koulunpenkillä ,eikä vain käydä läpi sitä seksivalistusta...Nuorena sitä kaikki oli niin simppeliä ja mutkatonta,vaan nyt ei mikään ole itsestään selvää..
Nimimerkistä aattelin et oot nainen. Mut kyll se mies löytyy vaikk ei ois helluntaina, ei muuta kun rohkeutta niin kyll se löytyy ja jos ei niin meilaile niin saattaa ehkä olla tiedossa jotain hauskaa. T:Pepe