Blogi porvoolaisesta kulttuurista

2714
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mielenkiitoinen tuo ajatus kaksikielisestä keskustelusta.

Järjetöntä nostaa henkilön äidinkieli (puolueen jäsenyyden ohella) ykköskriteeriksi valittaessa esim. kaupunginjohtajaa. Kuitenkin se oli taas juuri niin, sen jopa kielipuolueen nokkamiehet kertoivat lehdessä. Ei edes se riitä, että osaa molempia virallisia kieliä.

Äänestä

Yleisön palautteen perusteella on helpompi tietää mistä sille kannattaa kirjoittaa ja enemmänhän niitä ajatuksia tulee esille kun on enemmän kirjoittajia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


porvoolainen kirjoitti:

http://porvoolainen.blogspot.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu