tamppoonesita..

Haluaisin alkaa käyttää tamppooneita, mutta en ole pakkauksen asetusohjeesta saanut selkoa, että mihin tamppooni pitää työtntää. Pitääkö se työntää vain sinne mistä näkyy tulevan verta?
1141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Emättimeen se laitetaan. Ehkä sun kannattaa ensin sormien ja vaikkapa peilin kera tutustua alapäähäsi, jotta löytäisit sieltä sen emättimenaukon. Voit kokeilla ensin vaikka sormella, sinne pitäisi ainakin yksi tai kaksi sormeasi mahtua sisään. Sinne se tampponi sitten työnnetään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pippPsa kirjoitti:

Haluaisin alkaa käyttää tamppooneita, mutta en ole pakkauksen asetusohjeesta saanut selkoa, että mihin tamppooni pitää työtntää. Pitääkö se työntää vain sinne mistä näkyy tulevan verta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu