MF165 keskitappi

Etupään remontti alkamassa massikkaan. Miten saa irroitettua etuakselin keskitappin, laakerit vaihdontarpeessa. Akselin päässä on pieni reikä jossa kierteet. En vielä tutkinut että olisko noin 12 millinen reikä, ja syvyyttä en ole mitannut.
2785
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joka pitää sen tapin paikallaan, sitten siihen tapin päähän pultti jolla vedät sen irti, huom siinä on tuumakierre!

Äänestä
  • kiitos ohjeesta. Kierteessä oli muuten normaali kierre, kymppimilliselle pultille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pientäremppaa kirjoitti:

Etupään remontti alkamassa massikkaan. Miten saa irroitettua etuakselin keskitappin, laakerit vaihdontarpeessa. Akselin päässä on pieni reikä jossa kierteet. En vielä tutkinut että olisko noin 12 millinen reikä, ja syvyyttä en ole mitannut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu