Noniin.. Keskiviikkona sitten on Oulussa Arkeologian laitokselle pääsykoe. Onko muita ihmisiä, joita on tulossa sillon?
Millä fiiliksellä oote menossa? Monestikko ootte sen Huurteen kirjan lukenu? Monennettako kertaa olette hakemassa?
Lisäksi jos palstaa lukee joku, joka jo on päässyt sisään, niin otetaan vastaan kaikkea yleistäkin informaatiota Arkeologian opiskelusta.
Arkeologia
6
979
Vastaukset
- kannattaa aina
ottaa kokeeseen mukaan lapio.
- Kaivelija
Sitten muistiinpanot ja alleviivaukset. Tuntuu etten siltikään osaa...voihan kettu. Entäs sinä?
- Haloosiii
miten meni?
- Jännääjä
Joo..
En kyl yhtään olis osannu tollasia kysymyksiä odottaa, mutta kyl niihin sit alkujärkytyksen jälkeen sai ihan hyvin vastattua..
Aika tosin meinas vähä loppua kesken. - Niin oli
Jännääjä kirjoitti:
Joo..
En kyl yhtään olis osannu tollasia kysymyksiä odottaa, mutta kyl niihin sit alkujärkytyksen jälkeen sai ihan hyvin vastattua..
Aika tosin meinas vähä loppua kesken.luksi katsoin kauhuissani että en osaa vastata ollenkaan varsinkaan siihen ekaan. Sitten kyllä 8 sivua tuli tekstiä mutta oliko tekstini liian ympäripyöreää jne. Se jää nähtäväksi. Yhtäaikaa on hyvä fiilis, yhtäaikaa paska =/ Mullakin loppu aika.
- ei kannata
Niin oli kirjoitti:
luksi katsoin kauhuissani että en osaa vastata ollenkaan varsinkaan siihen ekaan. Sitten kyllä 8 sivua tuli tekstiä mutta oliko tekstini liian ympäripyöreää jne. Se jää nähtäväksi. Yhtäaikaa on hyvä fiilis, yhtäaikaa paska =/ Mullakin loppu aika.
kirjoitella kahdeksaa sivua ympäripyöreitä! Pisteitä ei saa sivumääristä, vaan hyvin muotoilluista, napakoista ja asiapitoisista vastauksista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657592Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305219Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y502717- 2762346
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1282298Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont722099Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5682079Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571136Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.681108Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911107