Mahdollisuus?

Elikkä suoritin ton teoriakokeen vain 4 väärin meni. Mutta tänään oli ajoa mutta kaikki meni päin persettä varsinki tuossa katsastuskonttorin pihalla kun en kuunellut ja kevari oli uusi laitte minulle. Eli onko mahdolista päästä kevari kursia läpi vaikka peperissa onkin 1 hylätty :(
2252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikki kokeet pitää suorittaa hyväksytysti. Inssiä saa koittaa pariin kertaan ennen lisätunteja. Käsittelykoettakin saa koittaa pariin otteeseen. Eli jos joku koe on hylätty, et saa korttia vielä.

Harjoitus tekee mestarin, sanotaan.

Äänestä
  • mulla ei menny inssi ekalla läpi ja sain 3 ajokertaa lisää :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


A-1 kirjoitti:

Elikkä suoritin ton teoriakokeen vain 4 väärin meni. Mutta tänään oli ajoa mutta kaikki meni päin persettä varsinki tuossa katsastuskonttorin pihalla kun en kuunellut ja kevari oli uusi laitte minulle. Eli onko mahdolista päästä kevari kursia läpi vaikka peperissa onkin 1 hylätty :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu