Olen ajatellut hakeutua kiinalaisen lääketieteen koulutukseen syksyllä 2007. Vaihtoehtoja löytyy netistäkin useita ja niistä on vaikea valita. Olisko teillä täällä ketään, joka osaisi perustellusti suositella, mihin oppilaitokseen kannattaisi hakeutua. Asun pääkaupunkiseudulla, mutta junalla pääse myös esim. Tampereelle, joten etäisyys ei ole ongelma. Etsin laadukasta opetusta.
Vastauksista kiittäen,
tuleva opiskelija
Akupunktiokoulutus
5
2728
Vastaukset
- E.M
Moikka,
Olen opiskellut kiinalaista lääketiedettä ja akupunktiota Antti Raution ja Tero Inkerin opetuksessa Helsingissä. Tero aloitti viikonloppukurssien lisäksi iltapäiväkurssin viime talvena. Sille kurssille voisi vielä ehkä tukiopetuksella päästä mukaan?
Kannattaa ottaa yhteyttä Baihui ry:hyn tai suoraan Teroon http://www.akupunktioklinikka.fi/
Tero ja Antti ovat erittäin päteviä opettajia ja osaajia vaikka joskus niiden opetus menee kyllä yli hilseen...- sike
Käypä katsomassa akupunktio.net sivuilta koulutusta. Siellä kaverit opettaneet jo 15 vuotta perinteistä kiinalaista lääketiedettä.
- ja erityisesti
sike kirjoitti:
Käypä katsomassa akupunktio.net sivuilta koulutusta. Siellä kaverit opettaneet jo 15 vuotta perinteistä kiinalaista lääketiedettä.
akupunktiota sen vanhimmassa muodossa(klassinen aku) voi opiskella pääkaupunkiseudulla kahdessakin paikassa, Helsingissä(Prometheus) ja Espoossa(ISA).
Lue lisää netistä: www.klassinenakupunktio.org
Soita ja kysele, kummassakin alkaa uusi koulutusjakso syksyllä.
T. jo valmistunut :) - ovat
sike kirjoitti:
Käypä katsomassa akupunktio.net sivuilta koulutusta. Siellä kaverit opettaneet jo 15 vuotta perinteistä kiinalaista lääketiedettä.
15 vuotta opettaneet.
Tietääkseni vain yksi heistä on opettanut jonkin aikaa. - kannattaa soittaa ja kysyä!
ovat kirjoitti:
15 vuotta opettaneet.
Tietääkseni vain yksi heistä on opettanut jonkin aikaa.Itelläni on kokemusta vain Prometheuksesta, mutta kysymällä selviää! Huomaat kyllä, mikä kokonaisuus kolahtaa. Lycka till!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1474449Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja613384Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12453Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v261975KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2331660Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j2331247Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka261246Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1651152- 691126
- 62848