TYTÖILLE

Antakaan tytöt vinkkejä mihin asioihin te ihastutte pojissa.Mikä saa teidät ihastumaan?
151822
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kun kehut tyttöä maasta taivaisiin ja kohti ääretöntä ja sen yli niin varmasti herää tytön mielenkiinto.
Mulla ainakin.
Kehu kaikkea tytössä.

Äänestä
  • mutta rajansa kaikella. eli älä kehu häntä koko ajan ja joka ********** juttua. anna hänelle myös tilaa.

    Jotkut saattavat ymmärtää että olen kehumista vastaan, mutta se on väärin. Kehuminen on hyvä juttu.

    Äänestä

Minä ainakin kiinnitän ensiksi huomioni pojan käytökseen, (pitää olla iloinen ja ystävällinen)
Ulkonäköön( ei hirveästi vaatimuksia, mutta rokkipojat puree aina;)
Tapa miten kohtelee muita, mutta tosiaan muista kehua tyttöjä kauniiksi, fiksuiksi yms!
Äläkä yritä esittää mitään!

Äänestä

Luotettavuus.
Luontevuus ( eli siis se, että henkilö on oma itsensä, oli sitten ujo tai jotain muuta)
Äly.
Kyky keskustella fiksusti.
Samankaltainen elämänasenne ja samantyyppiset arvot.
Turvallisuus.
Tasapainoisuus.
Vilpittömyys.
Rehellisyys.
Innokkuus (näyttää oikeasti olevan jutustelussa ja kaikessa muussakin mukana koko sydämellään.)
Herkkyys vs. äijyys - osaa olla herkkä tarvittaessa, mutta ehkä myös "äijä" ;D

Ulkonäöstä:
Kaunis hymy, itsevarmuus (sinut itsensä kanssa, muttei kuitenkaan liian tietoinen itsestään ja omasta komeudestaan..), ei kiinnitä liikaa huomiota vaatetukseen/kampaukseen tms. Ei liian komea (komeus ei ole ollenkaan välttämätöntä, tavallisennäköinen riittää).
Ja itseäni miellyttää se, kun näkee pojilla joskus ajelematonta sänkeä :) Tietenkin parrankasvuun ei voi oikein vaikuttaa, eikä kaikille edes sovi. Mutta jotenkin se on välillä vaan niin hellyyttävää.

Äänestä

Hymy
nauru
silmät
luonne
puheet (Jos haukkuu jatkuvasti tyttöjä huoraks, läskiks, ihrakasaks jne jne (vaikka se olisikin tosi) vaikkakin vain saadakseen jonkun huomion, se ei ole hyvä!)
huumorintaju
Ulkonäkö tietty hoidettu. --Yleensä-- rasvanen tukka ja paskanen ja finninen iho kielii, että ei huolehdi itsestään. Läskit siitä että käy päivitttäin kaupassa ostaa sipsejä tai käy grillillä syömässä.
Ehkä eniten sytyttää --pieni-- hymy --silloin tällöin-- sille tykkäämälleen ihmiselle..

Äänestä
  • Miten iso turnoff finnit ovat? Kun itselläni tuppaa niitä tulemaan (18v), vaikkakin huolehdin erittäin paljon hygieniasta, väh. kerran päivässä suihkussa (yleensä kyllä kahdesti), kasvot pesen n. 4 kertaa päivässä vedellä ja käytän myös erilaisia hoitotuotteita finneihin, mutta ei ne vain lähde kokonaan..

    Tukka ei ole koskaan rasvainen ja tuoksun hyvältä, mutta finnejä on muutamia aina..

    Äänestä

  • finninaama?? kirjoitti:

    Miten iso turnoff finnit ovat? Kun itselläni tuppaa niitä tulemaan (18v), vaikkakin huolehdin erittäin paljon hygieniasta, väh. kerran päivässä suihkussa (yleensä kyllä kahdesti), kasvot pesen n. 4 kertaa päivässä vedellä ja käytän myös erilaisia hoitotuotteita finneihin, mutta ei ne vain lähde kokonaan..

    Tukka ei ole koskaan rasvainen ja tuoksun hyvältä, mutta finnejä on muutamia aina..

    itseäni eivät nuo finnit haittaa. Ja on muuten väärin sanoa, että finnit kertovat siitä ettei huolehdi itsestään. Suurella osalla nuorista kumminkin on niitä, ja monestihan nuo finnihommat ovat geeneissä. Eli mielestäni ei kannata yhdistää niitä hygieniaan. Ja ajan kanssahan ne pois lähtevät :)

    Äänestä

  • Treenaan itse joka päivä mutten välitä vaikka poikaystäväni ei treenaisi milloinkaan,se on hänen oma asiansa.Ihastun siihen jos joku on hyvin syvällinen. olen hyvin tarkka omasta ulkonäöstäni ja löydän itsestäni aina virheitä mutta miehellä ei ole väliä. finnejä tai ei ,kunhan on sanottavaa.
    Arvojen pitää olla samat ja pitää olla syvällinen,muuten voi unohtaa minut. Ei liian sosiaalinen sillä sitten minä hukun hänen sosiaalisuutensa alle. Mystinen pitää myös olla, tavis luonne on vaan perseestä koska itse oon niin erityinen.

    Äänestä

Viisaus, pienoinen vaatimattomuus ja sanavalmius, siinä mulle sopiva paketti. Plussaa kumminkin mm. pienoisen pienoinen kapinallisuus ja rehellisyys.
Miinusta itseihannointi ja se, että on liian itsevarma sekä se, että pitää muita ihmisiä selvyytenä. Valitettavasti ns. Brad Pittit eivät oikeastaan melkein koskaan sovi tuohon joukkoon...

Äänestä

"Ulkonäköön ihastutaan, sisimpään rakastutaan." joissakin tapauksissa juuri tuollainhan se menee.
Kiinnitän poikaan huomiota, jos pojalla on hyvät käytöstavat ja poika hymyilee välillä (myrtsit ilmeet eivät ole kovin houkuttelevia) :D
Kyllähän se vaatetus ja ulkonäkö pikkasen merkitsee (ainakin näin 15 vuotiaana) mutta enemmän se asenne ja luonne on tärkeämpää.
Ja eikä pahanhajuiset pojat kauheasti houkuttele:D
Eli Axea kainaloon ja iloisilla mielin liikkeelle! :D

Äänestä

Yritä saada tyttö tuntemaan itsensä erityiseksi, katsele häntä "sillä silmällä" niin, että hän huomaa sen. Hymyile hänelle ja katso silmiin ym. Mutta älä tuijota jtn 5 tuntia putkeen. ;D Itse ihastuin nykyiseen poikaystävääni, kun hän "puolusti" minua. Olin aika rikki exäni jäljiltä ja nykyinen poikaystäväni haukkuikin eräissä bileissä exäni ihan lyttyyn, vaikka emme edes tunteneet. Siitä se sitten lähti ;D Olet tietysti tytölle mukava ja kyselet häneltä vaikka jostain elokuvista, että mistä hän pitää jne. Ja juu se kehuminen on yksi hyvä, mutta ei liika kehuminen, ettet vaikuta lipevältä ;>

Äänestä

enkä sitä nyt ole nähnyt pitkään aikaan

Äänestä

No niitä on monia...
Luonne
Huumorintaju
Seki merkkaa tietty et miltä poitsukkeli näyttää... Mutta mä en huomioi sitä kovin usein. Noi kaks ekaa ainaki mulla. Ja sit vielä käyttäytyminen. Siis onks kiltti vai joku ihme kovis. Tykkään kilteistä, jotka osaa myös suuttua... =)

Äänestä

No niitä on monia...
Luonne
Huumorintaju
Seki merkkaa tietty et miltä poitsukkeli näyttää... Mutta mä en huomioi sitä kovin usein. Noi kaks ekaa ainaki mulla. Ja sit vielä käyttäytyminen. Siis onks kiltti vai joku ihme kovis. Tykkään kilteistä, jotka osaa myös suuttua... =)

Äänestä
  • Mua kiinnostaa pojat, jotka on melko hiljaisia, mutta niiden kehon liikkeistä huokuu itsevarmuus. Vähän sellainen salaperäinen.
    Ulkonäkö on minulle aika toissijainen juttu, koska itsevarmat on yleensä aina hyvännäkösiä, koska vaikka olisi hyvännäköinen niin epävarma ja hyvännäköinen ei minua kiinnostaisi.
    Ja silmät on sellaset kivat ja ne on yhtä flirttiä:p

    ja toki huumorintaju on kova sana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


---- kirjoitti:

Antakaan tytöt vinkkejä mihin asioihin te ihastutte pojissa.Mikä saa teidät ihastumaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu