Te ihmiset olette..

ihan kauhean uteilijaita nuuskijoita.. :D Huvittaa lukea, että esim. nimenomaan Arttur88:lle osoitetun viestini on lukenut lähemmäs 100 ihmistä kolme tunnin sisällä. Ja Arttur88:n minulle osoittama viestin sisältö kiinnostaa teitä yhtälailla. Hyi teitä! ;]
12319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kyllä se on on kai kiinnostavaa kun kaksi sellaista ihmistä kuin sinä ja minä kiistelevät/keskustelevat.

Äänestä

Yleisellä palstalla ihmiset lukevat kuka kenenkin viestejä, et voi sitä estää.

Voin sanoa jo lukematta kumpaakaan viestiä, että huomion antaminen teidän jutuillenne on sama kuin lisäisi vettä lapsen mielikuvitusmyllyyn. Se ei ole aina kovin hyvä asia. Annan esimerkin mitä yritän sanoa:

Olet kotona tietokoneella, rullaat tuolillasi taaksepäin ja yhtäkkiä ovesi narahtaa vaikka se on kiinni. Pelästyt helvetisti ääntä ja olet ihan varma, että siellä on joku. Kuset housussa et uskalla mennä katsomaan. Onneksi vanhempasi tulevat samalla kotiin ja eivät huomaa mitään erikoista, vaikka olet vieläkin varma että oven takana oli joku.

Noh, tulet tänne kysymään mikä saattoi aiheuttaa tämän mielestäsi yliluonnollisen ilmiön. Seuraavana päivänä tulet lukemaan vastauksia joita on saapunut paljon ja juttusi lukijoita on vielä kymmenen kertaa enemmän. Neljäsosa väittää, että se oli ufojen työtä, neljäsosa että suojelusenkeli/demoni oli ovella, kahdeksasosa sössöttää jotain astraaliolennoista, kahdeksasosa puhuu äiti maan varoituksesta, kahdeksasosa ölisee jotain vuoden 2012 enteistä ja viimeinen kahdeksasosa kertoo tieteellisen selityksen ilmiölle. Mihin näistä sinä uskot, muista että oletat ilmiön olevan yliluonnollinen?

Seuraavaksi oletkin jo manaamassa astraaliolentoja ja demoneita esiin ja taistelemassa niiden kanssa taikamiekkoinesi.

Ei lasten leikeissä mitään pahaa ole ja kyllä mielikuvitusta saa käyttää, mutta näillä palstoilla voi huomata, että taikausko on vieläkin vallassa iästä riippumatta.

En yhtään ihmettelisi vaikka sinä ja arttur kertoisitte taisteluistanne astraaliolentoja sun muita vastaa vielä kymmenen vuoden kuluttua.

Äänestä
  • Milloinkas minä olen höpissyt taikamiekoista ynnä muusta demoneiden esiin manaamisista?? ps. Tuo kuvauksesi ei sopinut ollenkaan minuun..en sitäpaitsi ole asunut kotona enää vuosikausiin.

    Äänestä

  • Matrix kirjoitti:

    Milloinkas minä olen höpissyt taikamiekoista ynnä muusta demoneiden esiin manaamisista?? ps. Tuo kuvauksesi ei sopinut ollenkaan minuun..en sitäpaitsi ole asunut kotona enää vuosikausiin.

    Mistä mä voisin tietää mitä sä oot kirjottanu? Juurihan nuhtelit ihmisiä viestiesi lukemisesta, joten ne eivät varmaan ole myöskään minulle tarkoitettuja.

    Veikkaukseni iästäsi ja taikauskoisuudestasi vedin viestistäsi ja juttelukaveristasi. Meni mettään tällä kertaa, ei aina voi voittaa.

    Äänestä

...ne ovat niin huvittavaa ja harmitonta räpellystä ne viestit.
Hiekkalaatikkokamaa!

Äänestä
  • PISTÄPÄ SITTEN PAREMMAKSI!!

    Äänestä

Arttur88 ja Matrix kiistelevät siitä kuka on todellisuudessa oikeassa! Minä en ole.

Olen vain kirjoittaja ja kriitikko.

Äänestä

Haista paska perkele. Tämä on julkinen keskustelufoorumi. Jos haluatte keskustella yksityisesti, käyttäkää sähköpostia.

En minä ketään halua loukata, mutta haista nyt jo perkele paska.

Äänestä
  • Älä ota tätä henkilökohtaisesti, mutta jätä sinä napanöyhtäinen ektoplasma ne kommenttisi omaan tietoosi. Ne nimittäin ovat minulle tasan yhtä arvokkaita kuin se kuula joka porautuu järjettömän nanonaalisten aivojesi läpi, kun löydän ip:si tiedon valtaväylästä, ja etsin sinut käsiini.

    Äänestä

  • Älä ota tätä henkilökohtaisesti, mutta jätä sinä napanöyhtäinen ektoplasma ne kommenttisi omaan tietoosi. Ne nimittäin ovat minulle tasan yhtä arvokkaita kuin se kuula joka porautuu järjettömän nanonaalisten aivojesi läpi, kun löydän ip:si tiedon valtaväylästä, ja etsin sinut käsiini.

    Äänestä

  • Matrix Jackille kirjoitti:

    Älä ota tätä henkilökohtaisesti, mutta jätä sinä napanöyhtäinen ektoplasma ne kommenttisi omaan tietoosi. Ne nimittäin ovat minulle tasan yhtä arvokkaita kuin se kuula joka porautuu järjettömän nanonaalisten aivojesi läpi, kun löydän ip:si tiedon valtaväylästä, ja etsin sinut käsiini.

    En ota tuota henkilökohtaisesti ;)




    Ps. Täällä on kiva jutella mukavia, kunhan kukaan ei kiellä lukemasta kirjoituksia.
    Ps. MULLA ON PUUKKO. Ja etsin sinut käsiini ;)
    Ps. Sun naamas on niinkuin muiden perse ja haiseekin yhtä pahalle.

    Äänestä

  • Jack kirjoitti:

    En ota tuota henkilökohtaisesti ;)




    Ps. Täällä on kiva jutella mukavia, kunhan kukaan ei kiellä lukemasta kirjoituksia.
    Ps. MULLA ON PUUKKO. Ja etsin sinut käsiini ;)
    Ps. Sun naamas on niinkuin muiden perse ja haiseekin yhtä pahalle.

    No hyvä..*naur*

    ps. en ole kieltänyt lukemasta kirjoituksia, joten ketä tarkoitat?

    pps.Etsi vaan, säästyypähän multa etsimisen vaiva.

    ppps."niinkuin muiden perse ja haiseekin yhtä pahalle"? Ai niinkuin sinun vai? ;D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matrix kirjoitti:

ihan kauhean uteilijaita nuuskijoita.. :D Huvittaa lukea, että esim. nimenomaan Arttur88:lle osoitetun viestini on lukenut lähemmäs 100 ihmistä kolme tunnin sisällä. Ja Arttur88:n minulle osoittama viestin sisältö kiinnostaa teitä yhtälailla. Hyi teitä! ;]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu