PS3:n tehot taitavat olla TODELLA hukassa kun tällä kertaa Gran Turismo 5:n julkaisua siirrettiin vuoteen 2009. Hah! Ei voi muuta kuin nauraa. Tässä taas nähtiin Sonyn lupaukset.
http://pelaajalehti.com/2007/05/28/gran-turismo-hd-5/
Tämän uutisen johdosta todella monelta tulee PS3:n hankinta jäämään kokonaan väliin, sillä kuka hullu yhtä keskiverto-arcadekaahailupeliä noin kauaa viitsisi odottaa?
Huomenna Yhdysvalloissa julkaistava Forza 2 kerää autopelifanit ja Forza *3* tulee kyykyttämään Gran Turismo 5:n ennen näkemättömällä tavalla.
http://pelaajalehti.com/2007/05/28/gran-turismo-hd-5/
Tämän uutisen johdosta todella monelta tulee PS3:n hankinta jäämään kokonaan väliin, sillä kuka hullu yhtä keskiverto-arcadekaahailupeliä noin kauaa viitsisi odottaa?
Huomenna Yhdysvalloissa julkaistava Forza 2 kerää autopelifanit ja Forza *3* tulee kyykyttämään Gran Turismo 5:n ennen näkemättömällä tavalla.
Vastaukset 16
Vanhimmat
nyt nukkumaan, kouluaamu huomenna. Yritä jaksaa vähän aikaa vielä, kesäloma häämöttää =).
ole nyt mitään pelejä näköpiirissä. Rupustormi ja resutance on läpäisty sony faneilla jo ajatsitten. Mahtanee kirpaista.
Miljoonilla jotka eivät paremmasta tiedä Gran Turismo 5 on "se" peli, jonka vuoksi PS3:a on odotettu vuoden 2005 keväästä asti.
Nyt niiden reppanoiden odotus näyttäisi venyvän jopa yli neljän vuoden mittaiseksi, sikäli kun enää viitsivät uskoa Sonyn lupauksia ja jatkaa odottelua vain tullakseen petetyksi jälleen kerran.
Tämä on taas yksi kantapään kautta tarjoiltu oppitunti siitä kuinka Sonyn lupaukset ja todellisuus eivät kohtaa. Luulisi kovapäisimpienkin fanipoikien jo pikkuhiljaa oppivan.
No voihan sitä peöata Gran Turismo HD:ta ja maksaa autosta kerrallaan. Törkeää rahastusta!!
http://pelaajalehti.com/2006/09/20/tulevaisuuden-ajopeli-ostetaan-auto-kerrallaan/
odotellessa vuotta 2009 voi ajankulukseen vaikkapa katsella namusetien uppimaa pornoa home-palvelussa ja ostaa sonylta edullisia virtuaalihuonekaluja omaan virtuaalikopperoonsa.
Heti jäät koukkuun kun rupeet virtuaali huonekaluja ostamaan,sinne rahasi sitten menevätkin.
Habbo hotellissa monet on satoja ja satoja euroja
Habbo huonekaluihin tuhlanneet.
No nyt ei ps3 konsolia tarvii siis ostaa
vaikka hintakin tippus reilusti alas,aina
olen Pleikkari konsolit ostanu vaan
GranTurismon takia.Onneksi Wii konsoli on,
nyt siihen Mario Strikers on jo, ja lisää huippupelejä tulee että huh huh..
GT on hieno auto peli joka numero numerolta vaan hienonee joskus 2018 kun GT7 saapuu niin grafiikka hienompaa kuin koskaan ennen autoja vähintään 1000 ratoja vähintään 50 fysiikka mallit parempia kuin ennen löytyy eri säät ja vuorokauden ajat sun muut.
GT on oikealla linjalla
masentavia ovat joka vuotiset f1 ja nfs autopelit joissa aina seuraavassa osassa kaikki edellisen osan autot ja radat loistavat poissa olollaan
autopelien pitää jatkaa siitä mihen jäivät eikä aina aloittaa tyhjästä.
Eipä paljoa hyödytä haaveilla GT7:sta, kun näyttää siltä että edes GT5 ei ole tulossa vielä pariin vuoteen.
"autopelien pitää jatkaa siitä mihen jäivät eikä aina aloittaa tyhjästä"
Suureksi osaksi samaa mieltä. Etenkin PGR-sarjassa on jäänyt kaipaamaan joitakin aikaisemmista versioista tuttuja ratoja (kuten mm. San Francisco, Moskova, Tukholma), riippumatta siitä miten hyviä uudet radat ovat.
Kukapa olisi osannut arvata että alunperin jouluksi 2006 luvattua autopeliä ei tultaisi näkemään ennen vuotta 2009?
Ei ole vaikeaa nähdä millaisessa katastrofitilassa koko GT5-projekti on, kun jo tässä vaiheessa näyttää siltä että alkuperäisestä julkaisuaikataulusta lipsutaan peräti KOLMELLA VUODELLA.
Tämä kaikki siitäkin huolimatta että Sonyn omistamalla Polyphonylla on toimivan GT4-koodin lisäksi ollut PS3-speksit, kehitystyökalut ja -laitteet käytössään jo loppuvuodesta 2004, eli huomattavasti kauemmin kuin yhdelläkään muulla pelistudiolla. Siltikään tulosta ei vaan synny.
sillä välin voi kuluttaa aikaansa monella tavalla jotkut kuluttavat aikaansa järkkymällä.
Xbox 360 Eliten syksyllä ja odotan loppuvuodesta myyntiin tulevaa PGR 3-peliä,kuin -2009 myyntiin tulevaa GT 5:sta!.
PGR4? PGR3 tuli jo marraskuussa 2005, silloin kun PS3:n vielä uskottiin olevan pian ilmestyvä superkonsoli.
tarkoitin!.
HAHAHAAA!
Oletteko kuulleet sen ps3 mainoksen:
THIS IS LIVING?
PS3
KUINKA KAUAN JAKSAT ODOTTAA?
Ei ainakaan vuodelle 2009 :D
mainoslause aahaa ha sonyn ahaaha ha ha hooho ho oh toosalle. AAha ha ha ha ho ho ho ho.