Mihin kukaan tarvitsee televisiota...

ja "Digiboxia" kun hyvinvarustettu tietokone lisälaitteineen ajaa käytännössä aivan saman asian=PP?
5522
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tietokonetta ei ole suunniteltu televisioksi

Tulevaisuudessa voi olla toisin

Äänestä
  • "tietokonetta ei ole suunniteltu televisioksi"

    paljon monipuolisemmaksi.

    Äänestä

  • vain suunniteltu kirjoitti:

    "tietokonetta ei ole suunniteltu televisioksi"

    paljon monipuolisemmaksi.

    töllää sä tietokonetta. minä ainakin haluan katsella telkkua soffalla löhöillen ja kaukolla ohjaten, lisäksi siihen pitää olla liitetty dvd jne. joita niitäkin käytetään kaukolla eikä tietokonetta räpläten.

    tossa on se ero miksei tietokone kelpaa telkunkatseluun. lisäksi se käynnistyy hitaasti ja on hyvin epäkäytännöllinen telkun katselussa.

    Äänestä

Aattelin että jos homman Macin, semmosen pienen t-pussilaatikon kokoisen ja näköisen, on siisti ja kaukonkin saa. Eukkokin tykkää kun ei näytä rumalta. Langaton näppis. Kattoon tykki ja sitten voinkin hoitaa nettisurffailun, TV:n katselun ja kaiken muunkin soffalla löhöten isolta ruudulta jossa riittää resoluutiota vaikka vähän skarpimpaankin kuvaan. Boksiksi semmonen tikku koneen perssiisseen ja avot.

Jos tykki tökkii niin uus iMac isoimmalla ruudulla ajaa ihan hyvin töllön virkaa.

Äänestä
  • ja AirPort etc. Ohjausyksiköllä voi katsella telkkaria joka puolella taloa. Loistavaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TT2 kirjoitti:

ja "Digiboxia" kun hyvinvarustettu tietokone lisälaitteineen ajaa käytännössä aivan saman asian=PP?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu