hellettä varjossa 28 ja meille paistaa aurinko suoraan parvekkeelle,ei siinä kauan jaksa istuskella,,koiran kanssa kuljetaankin vain varjoisia reittiä,,se on kesä nyt:)
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ja tuulesta huolimatta tukahduttavaa. Onneksi on koti vilpoinen ja läpitalonhuoneisto, niin tuuletus pelaa. Meillä ei oikein paista aurinko mankkareihin, kuin pienen pienen aikaa iltaisin. On ihanaa nukkua viileässä, saa paremmat yöunet.
Siis mitä? Eilen kyllä oli hikinen päivä, mutta tänään on ollut vain 10 astetta lämmintä ja niin kylmä tuuli, että oikein tuli korvaläppiä ikävä. Muutenkin tuntui, että jäätyy ihan pystyyn, kun oli vain pelkkä T-paita takin alla. Noh, sitten sai kyllä kävellä sitäkin rivakkaamman kuntolenkin. :)Että kateeks kyllä todellakin käy. Tänään ei kuitenkaan ole satanut, mutta aurinkoa ei oo näkyny ollenkaan... Että näin täällä Keski-Suomessa tänään.
Turkuun, ainoaan oikeaan kolkkaan Suomessa. Tai ainakin Lounais-Suomeen.
Hahah, niin varmaan pitäis. :)