Polkupyörän vuokraus Pärnussa

POP

Terve!
Tietääkö kukaan mistä voi etukäteen varata polkupyöriä Pärnun kaupungin alueelta? Nettisivut, osoite, puh. numero?

4

5118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tourist
    • .

      Surkeet linkit. Ensimmäinen ei toimi, toinen ei ole Pärnussa ja kolmannella ei minkäänlaisia nettisivuja mistä vois katsella esim hintoja ja mitä pyöriä löytyy.

    • jalgratturi

      ensimmäinen toimii ihan hyvin ja on Pärnusta.

    • Pyöräillen Pärnussa

      Tuore kokemus Pärnussa toimivasta polupyörävuokrauksesta;

      Majatalon respassa oli mainos pyöristä, respasta soittivat pyynnöstämme fillarifirmaan, josta vartin päästä soitosta (lauantai-aamuna) toimitettiin hyväkuntoiset polkupyörät majapaikkaamme, pyörien toimittaja laittoi pyörät lähtökuntoon (tarkisti satulan korkeudet, antoi toimintaohjeet pyörien säilytykseen ja palautukseen yms.) ja sitten vain fillaroimaan. Illalla jätimme sovitusti pyörät majapaikan eteen lukittuina ja avaimet respaan, sen kummempaa ei tarvittu. Jos pyöriin olisi tullut vikaa päivän aikana, fillarissa olevasta tarrasta vain puhelinnumero ylös ja soittamaan, olisivat noin vartissa tulleet vaihtamaan pyörän ehjään. Pyörien toimitus hotellille maksoi 1e/pyörä ja 12 tuntia vuokrausta oli 8.5e.

      Eli alle kympillä per pyörä päästiin ajamaan ihanaa kesäkaupunkia Pärnua ristiin rastiin. Naisten pyörässä oli edessä kori ja pyörissä hyvät vaijerilukot.

      Ja vielä erityismaininta turvalliselle liikenteelle: vaikka muuten liikenne on vilkasta ja torvet saattavat soida, sekä jalankulkijat että pyöräilijät otetaan erinomaisesti huomioon ja heille annetaan tietä. Suosittelen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      87
      1863
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      157
      1331
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      68
      1141
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      65
      1012
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      82
      941
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      87
      862
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      850
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      836
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      827
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    Aihe