Lehmäpuvun utareista juomaa!?

:D :D

Olisiko jollain kenties ideoita, miten saisi tehtyä lehmäpukuun sellaiset utareet, että niistä voisi "lypsää" juomaa, jota sitten polttareissa voisi myydä???? Kaikki ehdotukset otetaan vastaan..!:D Kiire!!

5

1060

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jolla polttarit on?

      Jos sulho niin silloin laittaa vain yhden utareen tilalle sen niin saa sekä raikkaan juoman että kahviinkin lisukkeen samasta utareesta :D

    • eräs vaan

      Ensimmäiseksi tulee mieteeleen tuttipullon tutti (Mielummin niitä vanhanaikaisia pitemmän mallisia). Siten että tutin pää muodostaa vetimen pään. "maitotutista" neste ei tule läpi kuin imemällä/lypsämällä joten eivät valu). Juoma voi laittaa sitten tuttipulloon puvun sisälle.

      Toisena ehdottaisin vasikoiden tuttisankkoihin tarkoitettuja tutteja (saa pinkin punaisina ja valkoisina). Tutti on kooltaa hiukan isompi, kuin nykylehmän vedin keskimääin, joten sopisi varmaan mainiosti) Tutteja saa maatalouskaupoista. Joudutte ehkä hiukan värkkäämään, jotta saisitte sopivan mallisen säiliön juomalle puvun sisälle.

    • grrgg!

      Enpä ole tätä kaseampaa ja mauttomampaa polttari-ideaa kuullut! Menee varmaan ystävyys tässä, mutta silläpä siitä päästään;)

    • peppi007

      Jos jonkun onnettoman tuohon pukuun puette, katsokaakin sitten, että moisen "uhrauksen" jälkeen hemmottelette päivän sankaria sitten sitäkin enemmän. Itse en haluaisin ainakaan omaa naamaani tuossa asussa näyttää. Jos pääkin on puvun sisässä, voisi jo mennä, vartin ajan, max puoli tuntia.

    • peppi007

      Ei vaines, ihan hauska idea. Mutta "lehmälle" sitten kylmää juomaa, ettei saa helteessä lämpöhalvausta. Voishan se myydä vain perinteisesti lehmäkarkkeja hinkistä, kuten joku tässä palstalla kirjoitti omista polttareistaan. Sitten se lehmä itse, jos olis menossa mukana, voisi suhautella ostajille "palkinnoks" "maitoa" utareistaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      14
      4423
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1682
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      265
      1516
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1495
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      242
      1371
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1140
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1100
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1079
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1034
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1013
    Aihe