mä oon homo. mut mä en niinku haluis olla homo. mä oon nuorempana kiihottunu naisistakin ja haluisin et näin tapahtuisi edelleenkin. mut ei niin ei. koko ajan sitä toivois et kiihottuis naisista. vaikka oon homo niin tunnen kuitenkin itteni melko miehiseksi. tää vituttaa.
ei haluu olla homo
minä
6945
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Turha taistella sitä tunnetta vastaan, se on synnynnäistä, se ei tule vaan se on ja pysyy.parasta olisi jos voisit puhua jonkun ihmisen kanssa joka osaa kuunnella sinua. olen itse läpi käynyt ko asian ja hyväksynyt tämän ja nyt elämä ok,homous ei paha asia, sen kanssa on vain elettävä halusi tai ei uskoa Jape
Heterotkin voi olla naisellisia tai sitten ne ei ole tietoisia homoudestaan vielä. Varmasti on paljon homoja jotka ei koko elämässään ole löytänyt todellista itseään. Se on sääli.
Ole KIITOLLINEN siitä että tiedät identiteettisi: se on lahja. Että tunnet itsesi miehiseksi on plussaa mielestäni vaikka ei silläkään välttämättä ole paljoa tekemistä seksuaalisuutesi kanssa.
Äläkä enää toivo että naiset kiihottaisi, voit yhtä hyvin toivoa kiihottuvasi silitysraudoista.
Kannattaa olla ylpeä siitä mikä on.. Mullakin on silloin tällöin sellainen olo, että olis ehkä hiukan paljon mukavempaa jos olisi hetero, mutta törmään johonkin upeaan komistukseen, ja tipahdan takaisin todellisuuteen...
Ja mitä tuohon "Joku":n kommenttiin tulee: vertasit just naista silitysrautaan.. Naiset ei tykkää :P Sinänsä ihan hyvä kommentti, mutta ehkä olis kannattanut kuitenkin ehkä valita sanat hiukan erillä tavalla..... :D No mutta päivä pelastui kuitenkin ;)
En tietenkään pidä naisia silitysrautoina mutta tahdoin selvittää Minä:lle että homona on yhtä todennäköistä kiihottua silitysraudoista kuin naisista.
Tottakai tiedämme koska nainen on kaunis mutta sitä ei pidä liittää mahdolliseen hetero- tai biseksuaalisuuteen.
Johan nyt on markkinat, miksi et halua olla homo? Minä olen, vietän aivan tavallista elämää, ja olen niin pirun tyytyväinen. Olisi todella tylsää olla tuikitavallinen rivihetero! Suurimman vahingon tekee itselleen kun yrittää olla jotain mitä ei voi olla - tyytymättömyys on taattu ikuisiksi ajoiksi.
Ehkä kärsit ns. itsesyrjinnästä - paheksut itseäsi, koska ympäröivässä maailmassa on niin paljon perusteetonta homovastaisuutta. Siis _perusteetonta_.
Paranna elämääsi muuttamalla sellaisia asioita, joihin oikeasti voit vaikutta, hyväksy muut ja nauti elämästä!
on prosessi, johonka tarvitaan aikaa ja tukea. Ihmisen persoonaan liittyvä seksuaalisuus on toki tärkeä ja huomiotava seikka ihmisen koknasishyvinvointia ajtellen. Kuitenkin on niin, että vanhetessa ihminen toivottavasti osaa asettaa seksuaalisuuden ja oman käsityksensä siihen oikeiisiin mittasuhteisiin, tässä niin hirveen seksistisessä ajassa.
Ymmärrän hyvin keskustelun aloittanutta kundia. Ei minunkaan oma tieni oman homoseksuaalisuuden hyväksyminen ollut itsestään selvyys. Nyt se on helpompaa, mutta mikään ilo ja ylpeyden aihe se ei minulle ole. kaiken kanssa oppii elämään.