Miten vaalentaa hiukset?

mimi_

Tietääkö joku mite sais vaalennettua hiuksia ilman värjäystä?:) joskus kuullu jotain, et jos sitruuna levittää ja menee aurinkoo nii vaalenee.. Onkoha toimiva? tiedättekö muita niksejä?:)

6

1037

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdsadasadss

      sitruunan laitosta en tiedä mutta olen kuullut että aurinko vaalentaa jo itsessään

    • auringosta ainaki mulle tulee vaaleita raitoja, jotka näyttää ihan värjätyiltä. eri ihmisillä aurinko vaalentaa eritavalla, mutta vaalentaa kuitenki useimmilla ainaki jossainmäärin... :)

      • mutmut

        aurinko vaurioittaa hiuksia. käyttäkää auringolta suojaavia shampoita ja hoitoaineita ettei hiukset kuivu


      • :)
        mutmut kirjoitti:

        aurinko vaurioittaa hiuksia. käyttäkää auringolta suojaavia shampoita ja hoitoaineita ettei hiukset kuivu

        aurinko kyllä vaalentaa hiuksia oon huomannu, mut vahingoittaako se samalla niitä? mulla on ruskeet hiukset mut vaalee niihi sopis varmaa hyvi, mut en haluu mitää harmaita hiuksia!!! mistä tiiän tuleeko hiuksiin vähä kui raitoja vai tuleeko niistä vaa harmaat???? kiitos jo ennalta:) ois kiva kuulla jos jollai ois kokemusta :)


      • mayura
        :) kirjoitti:

        aurinko kyllä vaalentaa hiuksia oon huomannu, mut vahingoittaako se samalla niitä? mulla on ruskeet hiukset mut vaalee niihi sopis varmaa hyvi, mut en haluu mitää harmaita hiuksia!!! mistä tiiän tuleeko hiuksiin vähä kui raitoja vai tuleeko niistä vaa harmaat???? kiitos jo ennalta:) ois kiva kuulla jos jollai ois kokemusta :)

        http://www.mtv3.fi/helmi/hyvinvointi/luksusta/luksusta.shtml?535080

        Itselläni on hoitovoidetta, jota laitetaan ennen aurinkoon menoa.


      • tietoa....
        mayura kirjoitti:

        http://www.mtv3.fi/helmi/hyvinvointi/luksusta/luksusta.shtml?535080

        Itselläni on hoitovoidetta, jota laitetaan ennen aurinkoon menoa.

        Aurinki vahingoittaa hiuksia samanlailla kuin vaalennusaine. Tietenkin vähemmän, mutta jos hiuksissa näkee vaalentumista niin vauriot ovat samanlaiset kuin vaalennusaineella tehdyt. Pahiten ja nopeiten hiuksia vaalentaa märät suolaiset hiukset (merivesi) aurinko. Hiuksissa tapahtuu tuon vaikutuksesta täysin sama reaktio kuin vaalennusaineella.
        Eli jos haluat nopeasti vaaleammat hiukset niin ei muuta kuin värinpoistoa päähän. Kyllähän se hiuksia rasittaa, mutta jos nyt ihan ok kuntoiset niin kyllä niiden sen jälkeen päässä vielä pitäisi pysyä;)

        Hiuksia kannattaa suojata auringolta ihan tuotteilla joissa on paljon silikonia. Ne muodostavat hiuksen pintaan kerroksen, joka estää hiuksia pahimmilta vaurioilta:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      165
      2581
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2387
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1082
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      901
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      849
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      727
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      727
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      701
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      668
    Aihe