Tv kanavt

Onko kenelläkään tietoa mistä löytyy netistä eri maitten tv kanavat ja vieläpä niin että saisi ne toimimaan omaan koneen kautta.
löytyy tv-kortti ja geforce4 näyttis.
Ei sillä et ne kyllä saa kun hommaa lautasen katolle, vaan mielen kiinosta onko ylensä mahdollista....
1114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eli jos netin kautta katsoo kanavia niin TV-kortilla ei tee yhtään mitään.
Mutta ja jos netistä haluaa katsoa suoraa videota täytyy yhdetyden olla vähintään 1MB/S (noin sata kovalevyn kilotavua sekunnissa) Eli TV-kortilla voi katso vain sitä mitä uusi TVkin näytää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ummikko kirjoitti:

Onko kenelläkään tietoa mistä löytyy netistä eri maitten tv kanavat ja vieläpä niin että saisi ne toimimaan omaan koneen kautta.
löytyy tv-kortti ja geforce4 näyttis.
Ei sillä et ne kyllä saa kun hommaa lautasen katolle, vaan mielen kiinosta onko ylensä mahdollista....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu