Keimo

Poika saa nimeksi Keimo mut toista nimee..oisko Matias sopiva?
2253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ohoh, enpä ole ennen kuullutkaan tuollaista nimeä :0

ensin katoin että onko tuo edes nimi, mutta nyt se alkoikin tuntua ihan kivalta.
härregyyd, tuohan on aivan ihana nimi!! :) onnea!

Keimo Matias on hyvä nimi!

Äänestä

tuo Keimo! Esiintyy mm. Aleksis Kiven näytelmässä Yö ja päivä. Aleksis Kivihän tunsi tietysti Helsingin pitäjän Keimolan kylän, jonka läpi moottoritie 3 nyt kulkee.
Matias käy hyvin Keimon kanssa. Kiven innoittamana panen kuitenkin muutaman muun ehdotuksen:
Aleksis
Topias
Sakeri
Aapeli
Eenokki
Tapani

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AhtiIsi kirjoitti:

Poika saa nimeksi Keimo mut toista nimee..oisko Matias sopiva?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu