PubiOn Paras!

Tervehdys!
Ryanin lennottomuudesta huolimatta tarkoitus poiketa (Manchesterin kautta?) Liverpoolissa kesäkuun lopussa. Vaan eka kerta! Lontoossa ollessa parasta oli isot pubit Piccadillyn ymp., livemusiikki ja iloiset ihmiset:) Liverpoolissa pubeja enempi kuin pari tai kolme.., elikkä mukavasta vinkistä kiitollinen olisin;) Onko muita mänijöitä?
5595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

oli täynnä tunnelmaa eräänä maaliskuisena maanantai-iltana. Osoitteesta ei ole enää hajuakaan, mutta Liverpoolin keskusta on sen verran pieni että se löytyy kyllä.

Olin alunperin menossa Liverpooliin ylihuomenna, mutta kun lennot lopetettiin niin kohteeksi muuttuikin Lontoo, josta jatkan (Manchesterin kautta) Skotlantiin. Mutta kaksi kertaa olen Lpoolissa käynyt ja ihastunut paikkaan tosi paljon. Harmi, että lennot lopetettiin :-(

Äänestä

Tuolla alempana on aikaisempia viestejäni Liverpooliin liittyen. Merseyside Maritime Museum osoittautui pettymykseksi. Beatles-museo ei mielestäni ollut hintansa veroinen, mutta enpä toisaalta ole koskaan ollut Beatles-fanikaan. Parasta kaupungissa ovat ihmiset ja tunnelma. Mukavaa matkaa!

Äänestä

Kun Pooliin eksyy kannattaa ehdottomasti eksyä O'neills nimiseen irkkupubiin! Joka päivä on myös livemusaa tarjolla ja hauska tunnelma. Ikähaitari on yleensä 20-50, joten varsin kaikkien ikäisten paikka.

Äänestä
  • O'Neills'iin ei kannata menna vain L'Poolissa,vaan tietysti joka kaupungissa englannissa kaydessa.Maan kattava irlantilaispub-ketju,jossa on tyypillinen rento irlantilainen tunnelma.Ihan OK vaihtoehto englantilaispubille,mutta jos taalla vieraillessa haluaa tutustua englantilaiseen pubiinn,kannattaa valita paikallinen vaihtoehto.

    Äänestä

  • spanners kirjoitti:

    O'Neills'iin ei kannata menna vain L'Poolissa,vaan tietysti joka kaupungissa englannissa kaydessa.Maan kattava irlantilaispub-ketju,jossa on tyypillinen rento irlantilainen tunnelma.Ihan OK vaihtoehto englantilaispubille,mutta jos taalla vieraillessa haluaa tutustua englantilaiseen pubiinn,kannattaa valita paikallinen vaihtoehto.

    Totta turiset.

    Yksi hyvä vaihtoehto on ottaa bussi pois keskustasta jonnekin suuntaan vain ja etsiä sitten sellainen pubi missä olisi paikallasia kylähulluja..:) Ne ovat melkein parhaita poolissa ja niiden aksentistakaan ei saa juurikaan selvää, mutta se on hauskaa ja kalja on halpaa..:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ikämiesikäinen kirjoitti:

Tervehdys!
Ryanin lennottomuudesta huolimatta tarkoitus poiketa (Manchesterin kautta?) Liverpoolissa kesäkuun lopussa. Vaan eka kerta! Lontoossa ollessa parasta oli isot pubit Piccadillyn ymp., livemusiikki ja iloiset ihmiset:) Liverpoolissa pubeja enempi kuin pari tai kolme.., elikkä mukavasta vinkistä kiitollinen olisin;) Onko muita mänijöitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu