Myin eilen surkean putkiremontoimattoman lähiölääväni neukkukuutiosta pahaa aavistamattomalle tuulipukupariskunnalle todella törkeään kuplahintaan. Nyt odottelen rauhassa ensi syksyn rommausta vuokrakämpän soffalla kuumia kuubalaisia päästellen!
Kysyn vaan, voiko rahan teko enää tämän helpompaa olla?
Kun tili on tehty, lähdemme vaimon kanssa Mersulla nauttimaan kunnon wiener-scnitzelit, ja minä maksan!
Kysyn vaan, voiko rahan teko enää tämän helpompaa olla?
Kun tili on tehty, lähdemme vaimon kanssa Mersulla nauttimaan kunnon wiener-scnitzelit, ja minä maksan!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Surkeasti ajastasi jäljessä oleva perässähiihtäjä sinä olet. Fiksummat, kuten Kari, myivät jo useampi vuosi sitten ja ovat siis jo pitkään ehtineet nauttia rahoistaan.
Rahojen loppumista ja/tai rommauksen "yllättävää" peruuntumista ei tarvitse pelätä, eihän silloin tarvitse kuin myydä taas asunto pois ja johan rahaa piisaa.
Jos myytävää ei ole, voi hätäpäissään tienata myös ostamattajättämisellä. Kun jättää ostamatta vaikka vanhan kämppänsä, tienaa helposti 300 000 €/viikko. Kämpänhän voi jättää ostamatta joka viikko!
Sama tällä. On käsittelemätöntä miten jotkut ovat noin tyhmiä maksamaan älytön hinta 'roskasta'.!!!!! Ihan kuin heille joka päivä sataisi seteleillä