Mitä mieltä oottee sellaisesta että kun meille tulee kissanpentu, se tulee tosta melkein naapurista ja oon käynyt sitä jo useasti katsomassa, niin oisko siitä enemmän haittaa kuin hyötyä jos se kävisi meillä tutustumassa meidän toiseen kissaan ja uuteen kotiinsa silleen parin tunnin ajan ja menisi sitten vielä takaisin emonsa luo kunnes tulee luovutus ikään ja muuttaa meille pysyvästi.
Minkä ikäisinä teille on muuten kissanpennut tulleet?
Minkä ikäisinä teille on muuten kissanpennut tulleet?
Vastaukset 4
Vanhimmat
luovutusikä on 12vko:a. Että vähintään sen ikäisenä kissanpentujen pitäisi muuttaa uuteen kotiin.
Tottakai se pentu pitää totuttaa siihen teidän vanhaan kissaan!!
Naapureilta pitää tietty kysyä.
Pitäkää vaan vähä aikaa ja viekää sit eti takas emon luo.
Nehän repii toisiltaan silmät päästä jos ei pidä toisistaan ku ei oo tutustunu toisiinsa..!
Sovittiinkin juuri äskön että pentu tulee käymään meillä tänä iltana tai sunnunaina tai maanantaina... Kyllä mä uskon että hyvin ne tulee juttuun, meidän Leevi kissa kolme vuotias leikattu kolli ja yleensä tulee hyvin juttuun muiden eläinten kanssa, ja tekee kyllä (välillä liiankin hyvin) tuttavuutta myös kaikkien ihmisten kanssa ;)
halusin vaan sanoa et mulla on kans leevi niminen kissa joka on leikattu 3 vuotias ja erittäin utelias. On musta/valkonen.