Maol

Saiko viime vuonna käyttää valintakokeessa kyseistä opusta. On kuulemma joskus saanut käyttää mutta nyt ei kutsun mukaan ainakaan saa käyttää. Tekniikassa.
4352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei saa. Mikä on kummaa sillä opinnoissa saa sitten käyttää mitä ihmeellisimiä T-89-Superduper-laskimia ja tilastokirjoja..

Äänestä
  • vaa tallettaa kaavat pääkoppaan.

    Äänestä

  • yrittää kirjoitti:

    vaa tallettaa kaavat pääkoppaan.

    kuulu että saiko viime vuonna tai sitä edellisinä vuosina käyttää. Nyt ei saa. Se on tiedossa.

    Äänestä

Mitkä kaavat teidän mielestä kannattaa ehdottomasti hallita siellä kokeissa? Joku pythagoraan lause varmaan... mut mitä muuta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taulukkokirja kirjoitti:

Saiko viime vuonna käyttää valintakokeessa kyseistä opusta. On kuulemma joskus saanut käyttää mutta nyt ei kutsun mukaan ainakaan saa käyttää. Tekniikassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu