Kantavalle matolääkettä axilur/Flubenol?

Kissamme odottaa nyt kolmatta viikkoa pentuja ja mietin uskaltaako nyt madottaa noilla tehokkaammilla lääkkeillä eli axilur tai Flubenol? Kun noissa lääkkeen ojeissa ei sanota onko nimenomaan kissalle turvallinen kumpikaan kantoaikaan, koiralle näköjään on.
2265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Imetyksen aikana, myös kissalla.

Äänestä
  • Itse annoin Flubenolia kissalle 4 viikon tiineyden jälkeen ja 10pvä ennen synnytystä. Mitään ongelmia ei ole tullut

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miettii... kirjoitti:

Kissamme odottaa nyt kolmatta viikkoa pentuja ja mietin uskaltaako nyt madottaa noilla tehokkaammilla lääkkeillä eli axilur tai Flubenol? Kun noissa lääkkeen ojeissa ei sanota onko nimenomaan kissalle turvallinen kumpikaan kantoaikaan, koiralle näköjään on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu