HP deskjet 3650

Onkohan printteri sökö? Kun liitän sen tietokoneeseen, niin kone ilmoittaa, että usb-laite on vikatilassa, eikä kyseessä voi olla mikään muu laite. Virrat ei tule päälle printteriin. Menikö uuden ostoksi?
6399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kokeile toista usb porttia.

Äänestä
  • Kiitos vinkistä, ainakin kone meni päälle normaalisti! Tarkoittaako tämä sitä, että tietokoneeni yksi usb-portti on viallinen?

    Äänestä

mulla on kaks lexmarkkia oliko se nyt z600 toinen samanmoinen eri numeroa, mutta samat mustepurkit. kaikki toimii kuin unelma paperin imaisee niinkuin pitääkin siihen saakka, kun pitäis tulla mustaa valkoiselle... perkele johdoissa vika. uusi pakasta otettu piuha sama juttu. uudessa tietsikassa sama juttu.
harmi kun toinen oli muokattu tulostamaan kahden millin paksuisia levyjä. eli minä tulostelin cd kiekkojen klaava puolia.
juu kyllä jollakulla on hauskaa myydä uusia laitteita joka on varmaan tuottoisaakin puuhaa.
juu kyllä juttu on näin tuntuu, kuin niissä olisi jokun pahuksen "aika sulake". eli aika on kulkenut heidän ohitsensa.

Äänestä
  • Minäkin alan kallistua tuon "aikasulakkeen" kannalle, nimittäin eilen vaihdoin ohjeen mukaan usb-porttia ja kone tulosti normaalisti. Nyt laitoin koneen päälle ja tsädäm, sama vika. Ei tunnista laitetta, vaikka mitään säätöjä ei ole muutettu sitten eilisen.

    Missähän laitteessa ei olisi tuota "sulaketta"?

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    Minäkin alan kallistua tuon "aikasulakkeen" kannalle, nimittäin eilen vaihdoin ohjeen mukaan usb-porttia ja kone tulosti normaalisti. Nyt laitoin koneen päälle ja tsädäm, sama vika. Ei tunnista laitetta, vaikka mitään säätöjä ei ole muutettu sitten eilisen.

    Missähän laitteessa ei olisi tuota "sulaketta"?

    onko mulle käynyt silleen somasti, että käyttis tahi joku muu juttu on päivittynyt uusiin kuoseihin? tutulla tyypillä olis vanha kone joka ei ymmärrä tämänpäivän hömpötyksistä. jos tulostimeni toimii siinä niin juttu onkin niin. myös kanneri teki osittaisen tenän.

    Äänestä

  • samoja juttuja kirjoitti:

    onko mulle käynyt silleen somasti, että käyttis tahi joku muu juttu on päivittynyt uusiin kuoseihin? tutulla tyypillä olis vanha kone joka ei ymmärrä tämänpäivän hömpötyksistä. jos tulostimeni toimii siinä niin juttu onkin niin. myös kanneri teki osittaisen tenän.

    Ehkä syynä on jotain tuollaista, koska vaihdoin uuden kannettavan ja ongelmat tulostimen kanssa alkoivat siitä. Tosin, ostin koneen samalla käyttiksellä, kuin edellinenkin oli (XP), joten se ei pitäisi olla syynä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua kirjoitti:

Onkohan printteri sökö? Kun liitän sen tietokoneeseen, niin kone ilmoittaa, että usb-laite on vikatilassa, eikä kyseessä voi olla mikään muu laite. Virrat ei tule päälle printteriin. Menikö uuden ostoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu