Boordi sormiväreistä?

Miten kestää elämää?

Olen miettinyt uuden lastenhuoneen boordivaihtoehtoja. Pidän kirkkaista väreistä ja olenkin miettinyt, että tekisin esikoisen (tyttö 4v.) kanssa häneen huoneeseensa boordin (seinän puoliväliin) sormiväreillä. Kuvioiksi tulisi hänen kätensä keltaisella, punaisella, sinisellä ja vihreällä.

Mietinkin, että mitenköhän tämä "vesiliukoinen" sormiväri kestää seinässä käyttöä. Lähteeköhän kuivuttuaan helposti vahingossa irti seinästä ja miten on tilanne, jos siihen koskee. Onko kellään kokemuksia?

Varmaan päädyn kaupan boordiin, mutta tätä olen vähän pyöritellyt mielessäni. Kommentteja, kiitos!

2

1049

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja siihen sitte

      painatte kädenjälkiä ja laitatte seinälle.
      Niitä voi sitten aiheita vaihdella kun kyllästyttää vanha.
      Tai sitten monta isoa vaihtokehystä johon taiteilette ne jutut. Ja taas voi vaihtaa,
      Ja vielä yks vinkki. Hauskan taulun saat, kun leikkaatte "pieleen" menneistä kuvista lapsen kuvan irti ja niitä monta samalle alustalle,vaikkapa vastasyntyneestä tähän päivään. Ainahan löytyy niitä hukkaotoksia,joissa näkyy sotkuinen keittiönpöytä ymym-

      • sormiväri ei pysy

        hyvännäköisenä millään pohjalla. Mutta tuli mieleen että tuon kädenkuvanhan voi skannata tietokoneelle, josta niitä voi tulostaa siirtokuva-arkeille ja siirtokuvat voi liimata sellaiselle pohjalle, minkä nyt valitsette. Silleen olisi tarroista tehdyt lapsen kädenjäljet.

        Varmaan on helpompiakin tapoja, tuo vaan tuli mieleen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2294
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1224
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      85
      1042
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      972
    5. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      924
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      128
      898
    7. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      893
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      813
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      803
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      769
    Aihe