Finladers

Siis järkytys ulkolaisille turisteille kun radiossa soi finkkuu,, he saavat shokin et mitä perkeeeele tää on itkuuu kuin muslimin rukous finkkuu suomi kartalle hehe
2425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voisivat muuttaa bändinsä nimeksi :" Imelät papat".

Äänestä

Oi, oi,pistääpi raarion kiinni siksi aikaa ja avaa sen taas uudelleen. Vaikka oikeassa olet, ulkomaalaiset eivät ymmärrä finkkuja, eikä yö-yhtyettä, mutta ihannoivat esim. Nightwishia, Ville Valoa, Apocalypticaa ja Rasmusta, ainakin nuoremmat sellaiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


järkytys kirjoitti:

Siis järkytys ulkolaisille turisteille kun radiossa soi finkkuu,, he saavat shokin et mitä perkeeeele tää on itkuuu kuin muslimin rukous finkkuu suomi kartalle hehe

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu