kertokaa

poistetaanko virtsakatetrin takia mitään karvoja naisilta??



asiallisia vastauksia kiitos.
2256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

virtsakatetri 10 vuotta sitten 15-vuotiaana mahaleikkauksen yhteydessä, koska maha juuri leikattuna ei oikein voi lähteä vessaan. Se siis oli laitettu silloin, kun olin vielä nukutuksessa, joten en tiedä poistettiinko mitään karvoja, mutta sitten kun se muutaman päivän päästä otettiin pois, niin kyllä näytti karvat olevan paikallaan. Jos jotain oli poistettu, niin ei sitä ainakaan huomaa. En nyt mitenkään erityisesti kyllä tutkaillutkaan. Ja siitä tosiaan on jo 10 vuotta, niin voihan olla, että nykyään on systeemit vähän muuttunut.

Äänestä

ei poisteta karvoja katetrointia varten. Jos nivusta leikataan tai aivan alavatsaa, niin silloin poistetaan tarpeen mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


FBI kirjoitti:

poistetaanko virtsakatetrin takia mitään karvoja naisilta??



asiallisia vastauksia kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu