Elvis oli suosionsa huippuvuosien ja avioeron jälkeen kyllästynyt nykyiseen elämäänsä. Häntä vaivasi pahat kuuluisuuden kirot, ja hän tunsi itsensä koko ajan vainotuksi ja uhatuksi. Myös masennus ja päihteet olivat astuneet kuvioihin, eikä hän enään uskaltanut poistua talostaan gracelandista. Elvis ajatteli että näin ei voi jatkua, eli jotakin on tehtävä. Niinpä hän päätti kerta kaikkiaan vaihtaa maisemaa, ja aloittaa uuden elämän jossain aivan muualla. Jotakin oli kuitenkin vielä tehtävä. Pitihän hänen varmistua siitä, että hän saisi varmasti olla rauhassa, eikä kukaan tietäisi hänen olinpaikastaan. Elvis päätti tekeytyä kuolleeksi, ja hävittää kaikki tiedot itsestään. Elvis tunsi erään häntä erehdyttävästi muistuttavan faninsa, joka oli kuolemansairas ja hänellä ei enään kauaa elinaikaa olisi jäljellä. Elvis teki hänelle tällaisen ehdotuksen: -Saat elää elämäsi viimeiset ajat minuna, ja asua minun talossani kuolemaasi asti. Tästä mies innostui suuresti, kun hän saisi näin kunniakkaan lopun elämäänsä, eli saisi kuolla Elviksenä ja asua siihen asti hänen mahtavassa talossaan. Elvis maksoi miljoonia miehen omaisille, että he pitäisivät suunsa kiinni. Niinpä Elvis heitti entisen elämän taakseen, ja vaihtoi maisemaa jonnekin kauas pois. Kyseinen mies jäi sitten asumaan gracelandiin, ja ennen pitkää hänen kuolema tulikin. Hänet löydettiin sitten kuollena, ja häntä luultiin oitis Elvikseksi, ja pian koko kansa uskoi suuren pop-tähden Elvis Presleyn kuolleen, vaikka hän todellisuudessa olikin vain eräs faninsa joka laskettiin Elviksen nimissä hautaan gracelandin pihalle. Näin Elvis siis vain lavasti kuolemansa.
Eräs teoria Elviksen mahdollisesta elossa olosta.
6
905
Vastaukset
- Oulunmies22
Joo ja just niin. Tuo homma kuivui saman tien kasaan ja oli vai sisäpiirin vitsi. Billy Smith toimi välimiehenä ja puhelinvaihteena Elvikselle tuossa hommassa.
Elvis suunnitteli kasvattavansa parran yms., mutta kuin B. Smith kysyi, mitä E aikoo tehdä ja mikä olla kuin ei ole enää Elvis, E nauroi ja siihen loppui haaveilu tavallisesta elosta. Elviksen kokoisella egolla ei mahduta 9-5 elämään.
Sitä paitsi Elviksen "päihde" (morfiini, heroiini, kokaiini, unilääkkeet plus muut pillerit) veivät niin suuren osan Elviksen elämästä, että E ei olisi edes säästöillään pystynyt pitämään itseään (puhumattakaan kavereista) kamoissa.
Mukava haaveilla ikielävästä Elviksestä, mutta sinne se vessan pytylle kuoli ihan itte ja ehta Elvis.- ................
todisteet kehiin nyt...
- Oulunmies22
................ kirjoitti:
todisteet kehiin nyt...
Blilly Smith, Marty Lacker, Lamar Fike.
- Blue Baiou-
Oulunmies22 kirjoitti:
Blilly Smith, Marty Lacker, Lamar Fike.
Oma uskomukseni on että E:n kuolemaan liittyi paljon hämärää,oliko ne kiireen aiheuttamia luonnollisia huolimattomuuksia kun kyseessä oli maailman tunnetuin ihminen,vai tekikö E sen mitä oli leikillään suunnitellut ja josta lueskellut todistetusti?
Uskon kyllä aika vahvasti E olleen juuri sellainen tyyppi joka varmaan toteutti suunitelmansa,hän kaipasi muutosta arkeen ja varmaan nautti pelkästä ajatuksesta saada nauraa partaansa kun pluffi menee läpi.
Uskon myös ettei E enää vaeltele joukossamme,kuinka pitkään hän sitten sai nauttia uudesta mahdollisuudesta tuskin tietää kukaan.
Uskon myös että asia on suljettu salaiseksi niin tiukkaan ettei asia tule selviämään lähimpiin vuosiin.
Uskon että totuus paljastuu vielä,se on aivan varma mutta olemmeko me sitä enää todistamassa.
Mysteeri joka kiehtoo,ja se tulee olemaan rikas mies joka sen paljastaa. - Oulunmies22
Blue Baiou- kirjoitti:
Oma uskomukseni on että E:n kuolemaan liittyi paljon hämärää,oliko ne kiireen aiheuttamia luonnollisia huolimattomuuksia kun kyseessä oli maailman tunnetuin ihminen,vai tekikö E sen mitä oli leikillään suunnitellut ja josta lueskellut todistetusti?
Uskon kyllä aika vahvasti E olleen juuri sellainen tyyppi joka varmaan toteutti suunitelmansa,hän kaipasi muutosta arkeen ja varmaan nautti pelkästä ajatuksesta saada nauraa partaansa kun pluffi menee läpi.
Uskon myös ettei E enää vaeltele joukossamme,kuinka pitkään hän sitten sai nauttia uudesta mahdollisuudesta tuskin tietää kukaan.
Uskon myös että asia on suljettu salaiseksi niin tiukkaan ettei asia tule selviämään lähimpiin vuosiin.
Uskon että totuus paljastuu vielä,se on aivan varma mutta olemmeko me sitä enää todistamassa.
Mysteeri joka kiehtoo,ja se tulee olemaan rikas mies joka sen paljastaa.Niin, sinä uskot ja uskot. Sahan sitä aina uskoa vaikka nauraviin aidanseipäisiin :)
- puliselvis1
Niimpä niin erittäin hyvä teoria siis jos tykkää Bubba ho tepistä! Ja John F Kennedy on musta ja asuu Elviksen kanssa samassa vanhainkodissa!
Eli pila elokuvien vitsi teoriat pois ja kehiin teorioita joita tukee joku fiksu idea ja tarina pystytään todistamaan!! Tiedän että Elvis elää,mutta missä,Gracelandissa,Hawajilla....?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 833248
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli342585- 612228
Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.702179Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512141Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1072078Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.191877- 611864
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv191653- 841597