sekarotuisia rylykyttäjä miehiä.ASSEET tanassa.käjet ja suupielet suklaassa.
Savon ampumaradoilla nähty
suuri joukko
241411
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
käämässä. Pysykeehän homonuamat poessa savosta.
kun hirvitti tuo teijä rata rietastelu.siellä teitä puppeleita on pilvin pimein.
nähtii. Ol onneto karannu keske hoojo Hattelmalasta. Mielessä kajastel het toeveet vaekka ol vasta linja-aatoasemalla.
anna heije olla siel.mittee se siul kuuluu jos hyö vähä rylykytteet siel,taijat vuaa olla katteelline ...tana.mää hyvä immeine sekkaa jos se sinnuu noi kovasti kiinnostaa.
tokkeen,siellehen myö kaik kovot nuamat olttiin nii,ja juottii sawwon viunaa ja alosti pehoroimma.
vuan ammutinhon me myöss jonkkiin verron ja kalokkikulloii syöttiin myöss.
vuan suatana kun nytten niin perrssiistä vihlooppi.
vuan oll mukkeeva hommeli,kun työ gåssel tull sielt etelööst miull kuans pelehtilöömöön.
ikkie päivll en uos tajjuunnoonna mitten voi gåssell olll sit niun luistoovat paekat,jolleon olliis ittennä kokkeenna.
myö luul,et gåsselol oll treenann niiun monnii,monnii kuan siell ettelöös.vuan mikkööpö siin,ettö oll monnii kumppanoi.
ouhän gåssel niun monnii asetteittakii,jot ei mittöö rajjoo a-vot.,
nvdppdit dbfodekfv,gburoe VIHAVAENEN.naudkfjfbh,fhfkgke kornshdo dfkngjoVIÄNÄSE TUMI.ervkif musojs voojsgfl juidbm,sjoi WIÄRÄVEIJO MIELIKKÄINEN.iodij hurdisn mfdaohf,fhio tuspjhns voeiuwh ntetro,GOSSE.
out oikkee sawwolainen ilimon leukkoo.
TUOTA MEIJEN EMÄNTEE.SE KU SANO ET SAVOLAENE HUUMOR ON MUAILMA PARASTA(eukko ei ite savolaene).NYTTENNII SE MYÖHÄSTY TÖESTÄ,KU PIT NAUROO TIRSKUU TEIJÄ JUTTULOITA TIÄLLÄ.
Ee myö kettään tiällä naarateta vaan myö puhutaan pelekkee asijoo. Jos eukkos näille naaraa niin käätä liäkärissä. Aseet ja metästys on vakavia ja toesta otettavia asioeta.
Tul tuassii ahmittuva kalakukkoo kaahee miärä. Ampumaraalla ikkää piäs näläkä yllättämmää.
Onnii mäntävä ruuvan piälle makkoomaa. Aseetten puhistus siirtyypi. Ee maha mittää. Tuliskoo tuo eukko ies riisummaa meekäläse ja samalla pumppauttas pulikkooki. Kalakukkoha se pullistelloo ja paesuttaa paekkoja.
Minnäe panin justiisa puolikkaan kukon tuulelta suojaan. Alako niin hiukoo kun uattelin hetkisen aekoo ammuntoo ja asseeta. Nyt onnii maha melekeen täännä ja jaksaa männä pettiin pitkäkseen uamuun asti. Tae taijan ottoo vielä kokkelpiimee.
Oekeeltapa ja nii täävelliseltä tuohhii ruokalista kuulostaa. Suattaa tieteennii johhii aekaa yöstä peetto leejaella iha ilimassa. Haetannooko tua mittää. Jos vaemo makkoo vieressä, nii sammoo ruokooha hännii on syönynnä.
Ehottomasti se on eukonnii kokkoa syötävä. Pyssyy niin hyvällä piällä eekä uo aena nuama mutrullaan.
joutui sieltä ampumaraalle.tiällä ootella kovat piipussa.
kovenee.onks teiteil jotkut poikabileet vai?lauluu,kukkoo,viina,ja miehiä.no mikäs siin sitte.
Puppelpoojilla onnii vua äeteen antamat evväät.
savossa
niitä pöhheikön piällysmiehii?
mikkään häppee. Toeset tarvihtoo piällysmiehen, avuttomat, niin kun sinnäe.
eivät ymmärtäneet heihin kohdistuvaa vitsiä nähtävästi.johan se tuolla vitsipalstallakin lukee ja lapsikin ymmärtää.panomies savoksi=pöhheikön piällysmies.
Ee oo ennee pöhheekköjä Savonmualla. Muotii on tullunna porsliinipillut.
poeka porsliinist oot vaa nähnynä unta.karvahattuja sie kynnät.
Huomenna voeaan het uamusta alakoo pitämään eukkoo iliman hoosuja.