Billy Crystal, miksi?

Jarmo

Niin, miksi tuo mies on niin suosittu? Itseäni harmittaa joka kerta, kun haluaisi katsoa leffan ja siellä lukeekin taas B.C.

Siis ei mitään erityistä arvoarvostelmaa, ihmettelen vaan. Joskus vaikuttaisi siltä, että suhteilla vaan joitain nostetaan, ja paljon paremmat ja karismaattiset jäävät Hollywoodissa syrjään.

Muita esimerkkejä:

-nimeä en muista, mutta erityisen käytetty naama ja erityisen sopimaton kaikkiin rooleihinsa. Viimeksi tv:ssä lääkärinä, jonka kesäloman hullu potilas pilasi. Vaaleahiuksinen mies.

-Julia Roberts
-Glenn Close. Pilaa leffan kuin leffan.
-Michael Douglas

Onko muilla tällaisia ihmetyksen kohteita, jotka ei kuuluisi niin tiuhaan käyttöön ollenkaan?

14

956

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gr.

      -Jennifer Lopez
      -Jennifer Love Hewitt
      -Cameron Diaz
      -Brendan Fraser

      • Tiikeri

        ...em. lisäksi en myöskään pidä:

        -Tompasta
        -Keanusta
        -B. Affleck (vai miten lie):sta
        -Gwynethistä

        Siitä muuntautumiskyvystä puheenollen...


      • Jarmo

        Totta toriset. Mikä siinä Diazissa tenhoaa, en ymmärrä. Ilmeisesti amerikkalaiset hyväksyy sen, että jollain nyt vaan sattuu olemaan suhteita tuottajiin ja ohjaajiin.

        Lukuisat, erityisesti miesnäyttelijät, osaa ja omaa vain ne kaksi ilmettä. Ja ei kun menoks.


    • Kirk Douglas

      Tarkoitit kai Richard Dreyfussia lääkärinä, jonka kesäloma pilattiin...?

      Mun leffanpilaajat / yliarvostetut, osittain samoja Jarmon kaa:

      Michael Douglas (isänsä maineella ratsastava paska)
      Jack Nicholson (mikä siinä on niin hyvää?)
      Kurt Russell (no kuka sitä enää muistaakaan)
      Demi Moore
      Nicole Kidman (boooo-riiing)
      Julia Roberts (vitun kuminaama, samat elkeet oli leffa mikä tahansa)
      Tom Hanks (tylsä mikä tylsä)
      Madonna (surkuhupaisa.)

      ylipäänsä kaikki ikäloput miesnäyttelijät

      • Jarmo

        Kyllä, Dreyfuss se on, tattikset. Muitakin siis nyppii. Miksiköhän sekin on niin suosittu?

        Edelleen olen kahden vaiheilla tämäniltaisen kanssa. Katsoako, ja yrittää väistellä Crystalia (?) vai jättääkö väliin. Vaikka kehuttu ja viihdyttävä se leffa olisi.

        Samoilla linjoilla ollaan näköjään! Mullekin Douglas tekee inhonväristyksiä pelkästään jos ajattelee sitä. Samoin Dreyfuss häärimässä leffassa missä hyvänsä, aina kaamea.


      • Lintilla

        että Sean Connory on hyvä.Ei tosin niin hyvä Bondina mutta muuten kyllä.


    • vaan

      Se lääkäri (leffa on What about Bob) mistä puhuit on ilmeisesti Richard Dreyfuss ja ei todellakaan turha näyttelijä! Ehkä käytetty naama... Äijä on tehnyt yli 55 leffaa. jos ihmiset muistaa vielä elokuvat
      Jaws
      American Graffiti
      The Goodbye Girl --> oscarin sai tästä
      The Graduate
      Valley of the Dolls
      ja niin edelleen...

      • Jarmo

        Dreyfuss on varmaan saanut oscareita ja ollut ehdokkaana, mutta eivätkö lähestulkoon kaikki muutkin täällä mainitut?

        Kyse onkin juuri siitä, miksi ihmeessä joku tekee 55 elokuvaa ja aiheuttaa kitkaa katsojan sielussa joka kerta.

        Ja siitä, miksi amerikka harrastaa tätä: samojen naamojen puhkikuluttamista, ja luvattoman usein on kyseessä keskivertonäyttelijät. Eikö niin?

        Cruisen kohdalla ymmärtää asian poikkeuksellisen kauniin kasvoluuston pohjalta. Mutta entä tosiaan Douglasit ja Robertsit, ja voisiko joku perustella Cameron Diazin näyttelijänuraa mitenkään? Arvelen suhdetta tuottajaan.


    • top-5

      1. Jack Nicholson (esittää aina samaa roolia, oli elokuva mikä hyvänsä ja on inha irstas äijä)
      2. Michael Douglas (inha äijä ja pökkelönäyttelijä)
      3. Julia Roberts (tarviiko edes perustella??)
      4. Brad Pitt (sama kuin edellä)
      5. Tom Cruise (pökkelönäyttelijä)

    • Tellu

      Henk.koht. en voi sietää Julia Robertsin turpavärkkiä, omituinen suu! Enkä jaksa Hugh Grantia, selkeä pukamatapaus...

      Tom Hanks on ehkä kunnon tyyppi, mutta liian moneen leffaan tungettu.

      Imelän komeat tusinanassut (miehillä) ärsyttävät aina, sillä heitähän ei meinaa erottaa toisistaan. Naisilla ärsyttää amerikkalaisissa elokuvissa typerät hiusmallit - miksi ihmeessä tukka pitää rääpiä latvoista miten sattuu...?

    • Watcher

      Yksi naama on ylitse muiden;

      -Sylvester Stallone. Kivaa katsottavaa kaksitoista vuotiaille, mutta eikö mies usko, että hänen uransa ainoa mahdollisuus on palata pornoon. D-tox, siinä se?

      Muita?

      -Jack Nicholson on silloin tällöin ylittänyt itsensä, viimeksi Elämä on Ihanaa oli jopa katseltava, mutta hänen pitäisi ehdottomasti pysyä rooleissa jotka ovat kirjoitettu nimenomaan hänelle.

      -Billy Crystal. Jep, City Slickers oli miehen uran kohokohta. Valitettavasti. Mies paikallaan, kun tehdään kakkos osia. Eipä hänellä muutakaan tekemistä ole.

      Naisista,

      -Cathrine Z Jones. Kaunis. Huono mies maku. Näyttelijä? Älä naurata.

      -Carmen Electra. Kts yllä.

    • S-S

      Drew Barrymore on aika kauhea. En jotenkin pidä hänen koppavasta ja teennäisestä tyylistään.

      Cameron Diaz on toinen aivan turha, saa aina olla varma että leffa on huono jos se nainen on mukana kuvioissa. Ei mitään annettavaa, tyhjää virnistelyä.

      Sharon Stone. Joka roolissa kanamainen tai muuten tylsä itsensä esittelijä. Vilautuksella kuuluisuuteen, hoh hoijaa, kyl sitä tehdään tähti vaikka kenestä. Kuuluis pieniin sivurooleihin jos niihinkään.

      Gwyneth Paltrow, aivan onneton ponneton. Jos johonkin rooliin pitää saada valju, laiha nainen joka ei säteile, tässä varma valinta. Turhaan itsetyytyväisen näköinen.
      Toinen samantyyppinen on Calista Flockhart.

      Julia Roberts, valtavan isosuinen vaateripustin, ei näyttelijä.

      Bruce Williskin se jaksaa jotenkin ärsyttää, vaikka hänen leffansa ovat muuten ihan katsottavia. Tämä tunne johtuu ehkä hänestä saadusta huonosta ja sovinistisesta julkisuuskuvasta, ei huonosta näyttelemisestä.

      Hugh Grant on alkanut ärsyttää myöskin, ihan jo sen takia että onnistuu olemaan joka roolissa samanlainen mikä ei näyttelijäsuorituksista paljon hyvää kerro. Eikä karismakaan kanna loppujen lopuksi kovin pitkälle.

      Tom Cruise on vähän persoonaton, pikkuisen puisevakin, ei hurmaa.

      Kotimaisista Satu Silvo, joka todellakaan ei osaa näytellä. Puhua pököttää jäykästi vuorosanansa. Juontajanakin tosi tylsä ja jäykkis, sitä vain odottaa vaivaantuneena että hän sekoaa sanoissaan. Ihmisenä voi toki olla ihan mukavakin.

    • hjjjkkjkkkkk

      Haistakaa paska

    • Chrystalbrownies

      Onneksi vuodet eivät haalista tämän keskustelun tasoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      271
      3376
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      103
      1673
    3. 66
      1223
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1067
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      56
      1024
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      50
      976
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      961
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      807
    9. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      782
    10. Olet hirviö

      Eikä kukaan saa mua muuttamaan mieltäni.
      Ikävä
      114
      748
    Aihe