Ekaa kertaa kossille.
Niin onko mitään toivoo baareista/bileistä??Missä paras meno?jos lähialueella muita kaupunkeja jossa parempi yöelämä niin mikä??
Niin onko mitään toivoo baareista/bileistä??Missä paras meno?jos lähialueella muita kaupunkeja jossa parempi yöelämä niin mikä??
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kosilla ei muuta olekkaan kuin yöelämää ei sieltä minnekkään tarvi lähteä, Baarikatu on ihan hitti, Kanarikadulla on myös disco ym meininkiä.
Aika surkea paikka juhlimisen suhteen verrattuna moniin muihin välimeren paikkoihin. Baarikatu on täynnä pienen pieniä koppeja joita baareiksi kutsutaan, oikeasti näihin paikkoihin mahtuu n. 30 henkilöä sisään! Skandinaavi bileitä ei siellä ole, muutama hollantilais kuppila kylläkin... :/ Hottelit olivat ainakin viime elokuussa tyhjillään, taitaa olla vähän vanha juttu tuo Kos. Mutta onneksi sieltä pääsee aina veneellä vaikka Rhodokselle, vaikka aika hiljainen sekin on.
Turha huolestua, Baareja/Bileitä kyllä riittää ihan tarpeeksi. Baarikadulla paras meno ja bileet jatkuu parhaimmillaan aamuun asti. Suosittelen!
Eikä siellä muita kaupunkeja edes ole. Pieniä kyläpahasia vain. Kosin saaren pääkaupunki edes vähän tuntuu kaupungille, toisin kuin joidenkin muiden saarten ns. pääkaupungit.