VANHAT PÄÄSYKOKEET

Mistä löytyy AMK:n edellisvuosien pääsykokeita?

Pohjana ammattikoulu ja nyt kutsu pääsykokeeseen Tietotekniikkaa opiskelemaan AMK:hon.

Minkä tasoisia pääsykoket ovat, matikkaa ja fysiikkaa oli ammattikoulussa tosi vähän, taustalla peruskoulu. Millainen laskin?
42169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Toivottavasti ovat murtoluvut ja toisen ja kolmannen asteen yhtälöt hanskassa!

Äänestä
  • Katoin et meet TEKNIIKAN kokeeseen, mut liiketaloudes ei tarvii osata yhtälöitä tms. Pelkällä ongelmanratkasulla pääsee pitkälle.

    Äänestä

  • Marjaana_ kirjoitti:

    Katoin et meet TEKNIIKAN kokeeseen, mut liiketaloudes ei tarvii osata yhtälöitä tms. Pelkällä ongelmanratkasulla pääsee pitkälle.

    Kyllähän tuossa puhuttiin tietotekniikasta... eli tekniikka?

    tietojenkäsittely on liiketalouden alla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


AMK pääsykoe kirjoitti:

Mistä löytyy AMK:n edellisvuosien pääsykokeita?

Pohjana ammattikoulu ja nyt kutsu pääsykokeeseen Tietotekniikkaa opiskelemaan AMK:hon.

Minkä tasoisia pääsykoket ovat, matikkaa ja fysiikkaa oli ammattikoulussa tosi vähän, taustalla peruskoulu. Millainen laskin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu